Erdoğan’a Yeni ‘Mavi Marmara’ Uyarısı mı?

İşte Bülent Akyürek’in o Yazısı:


İHH TERÖR ÖRGÜTÜ’NÜN YİĞİTLERİ ÜZÜLMEYİN! 
 
2010 yılında, yani geçen sene bu zamanlar Gazze’ye insani yardım götüren İHH’nın MAVİ MARMARA gemisi Akdeniz’de 73 mildeyken İsrail askerlerince baskına uğramış ve arkada 54 ağır yaralıyla 8 şehit bırakmıştı.

Mavi Marmara, Türkiye’den ayrılmadan önce Antalya’da beklerken İskenderun’daki Donanma Komutanlığı’nın roketli saldırıya uğradığını hatırlıyorum.

MAVİ MARMARA RİSALESİ kitabını çıkarıp konuyu geniş biçimde anlatmıştım biliyorsunuz. Neyse, o günden sonra Başbakanımız ve Ahmet Davutoğlu İsrail’e özür ve tazminat için çok bastırdı ama sonuç yok.

Bir iki hafta önce İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara Baskını’nın yıldönümü olan 31 Mayıs 2011 günü karadan konvoy, denizden 20 gemilik konvoy ve havadan Tel Aviv’e inecek bir uçakla tekrar Gazze için gidileceğini açıkladı.

Şimdi sıkı durun:

4 Nisan 2010, evvelsi gün Başbakan’ın konvoyu Ilgaz’da saldırıya uğradı. Çatışmada bir polis şehit ve diğeri yaralı… İskenderun’a ne kadar benziyor değil mi?

5 Nisan 2011, olaydan bir gün sonra Hollanda da, Almanya’nın ardından İHH’yı AB’nin terörist örgütler listesinde yer alan Hamas’a yardım ettiği gerekçesiyle mal varlıklarını durdurup yasakladı.

Dikkat edin: Geçen yıl, gemimiz yola çıkmadan önce İsrail bize uyarı yapıp aktivistler gelirse baskın yapacağını söylemiş ve hükümetimiz sivil insiyatife müdahale edemeyeceğini açıklayınca İskenderun saldırısı olmuştu. Bu sene, yine uyarı yaptılar ve iki hafta önce hükümet aynı şeyi söyledi, ardından Ilgaz saldırısı gerçekleşti.

Bakınız, İsrail demek istiyor ki: “Kuvvet gösterisi, Ortadoğu da hakim ülke havaları atıyorsunuz ama Donanma Komutanlığı’nıza füze atıyoruz, Başbakanınızın yanındaki polisleri öldürebiliyoruz, bırakın bu işleri…” Bunu nereden mi çıkarıyorum? Almanya ve Hollanda gibi İsrail dostu olan iki devletin İHH’ya olan tepkilerinden…

Ben, böyle komplo yazıları sevmem ama içimden bir ses böyle olduğunu söylüyor. Hatta daha fazla kafamı bozarsanız Usame Bin Ladin’in öldürülmesini de buraya bağlayabilirim. Amerika çok yakında şöyle diyecektir: “Ortadoğu’yu Saddam’dan, Ladin’den, Kaddafi’den kurtarıp terörü durdurdum, artık dünyada İHH’dan başka terör örgütü kalmadı, Türkiye’yi Bülent Yıldırım’dan kurtarmaya geleceğiz…”
Şimdilik güç sizde, ferman sizde ama durun bakalım, bir güneş de bize doğar bakarsınız, belli mi olur? Bekleyelim görelim Allah bu işe ne diyecek? 

Bülent Akyürek