En Az 3 Çocuk Yapın!

Olaylar
Başbakan Erdoğan, göreve geldiklerinde 3 bin 400 dolar olan kişi başı milli geliri 10 bin doların üzerine çıkardıklarını, daha da iyi bir Türkiye olacağını söyledi.      Ailelerin ...
EMOJİLE

Başbakan Erdoğan, göreve geldiklerinde 3 bin 400 dolar olan kişi başı milli geliri 10 bin doların üzerine çıkardıklarını, daha da iyi bir Türkiye olacağını söyledi.
     Ailelerin çocuklarını fakirlik bahanesiyle okula göndermemesini engellemek için ilköğretimde erkek öğrencilere 30, kız öğrencilere 35 lira, ortaöğretimde erkek öğrencilere 45, kız öğrencilere 55 lira verdiklerini hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:
     ”Kaç çocuk olursa olsun, ne diyoruz? En az üç çocuk. Bazıları, ‘İki tane yeter’ diyor. Sakın ha bu oyuna gelmeyin. Bu da bir tuzaktır. Bu tuzağı hep beraber bozacağız. Çünkü bu milletin nüfusu azaltılmak isteniyor. Bu milleti kısırlaştırmak istediler. Doğum kontrolleri yaptılar bu ülkede. İstediler ki bu millet ihtiyarlasın, yaşlansın. Aynen bizi de batının şu andaki durumuna düşürmek istediler. O oyuna gelmeyeceğiz. Genç, dinamik, eğitimli nüfusa sahip olacağız, inşallah. Yeter ki el ele verelim bu işi götüreceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Türkiye iyi gidiyor.”
 

AA