En anlamlı iftar sofrası Darülaceze’de

Olaylar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü sakinleri, bu yıl da Darülaceze Dostlarının iftar sofralarına misafir olmanın heyecanını yaşıy...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü sakinleri, bu yıl da Darülaceze Dostlarının iftar sofralarına misafir olmanın heyecanını yaşıyor.

İstanbullular kutsal Ramazan ayında Darülaceze sakinlerini evlerinde ağırlayabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

DARÜLACEZELİLER İFTARDA DOSTLARININ EV SOFRASINDA

İBB Darülaceze Müdürlüğü’nde hayata geçirilen Sosyal Hayata Adaptasyon Projesi kapsamında 2008 yılında başlatılan ev iftarları uygulamasıyla birçok İstanbullunun Ramazan sevincini paylaşma olanağı bulan Darülaceze sakinleri, Ramazan’ı aile ortamında yeni dostlar edinmenin mutluluğu içindeler.
Darülacezeliler, tüm İslam aleminin coşkuyla karşıladığı kutsal Ramazan ayında, iftarlarını kendilerini sofralarına davet eden Darülaceze dostlarıyla birlikte açıyor. Özledikleri aile ortamında iftar yapıyorlar.

Ramazan iftarlarına katılan Darülaceze sakinlerinden Gülseren Katı,” Değişik ortamlara, evlere misafir oluyoruz. Güler yüzlü insanlarla tanışıyoruz, sohbetler ediyoruz. En önemlisi de ev ortamında bulunmak bizlere çok mutluluk veriyor. Bu tür davetler Ramazanla sınırlı olmamalı” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme