Olaylar

Elazığ’da Ölü Sayısı 51 Oldu

Elazığ‘a 21 km. uzaklıkta 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü‘nün internet sitesindeki verilere göre, saat 04.32’de, merkez üssü Elazığ’ın Karakoçan ilcesi Başyurt beldesi olan,..

Elazığ’da Ölü Sayısı 51 Oldu

Elazığ‘a 21 km. uzaklıkta 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü‘nün internet sitesindeki verilere göre, saat 04.32’de, merkez üssü Elazığ’ın Karakoçan ilcesi Başyurt beldesi olan, 6.0 büyüklüğünde, 5 kilometre derinlikte deprem kaydedildi.

Elazığ Valiliği, merkez üssü Karakoçan ilçesi Başyurt beldesi olan 6.0 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısını 51, yaralı sayısını da 74 olarak açıkladı. Açıklamada, yaralılardan 40’ının tedavilerinin ardından taburcu edildiği bildirildi.

Ayrıca Yukarı Kanatlı, Aşağı Mirahmetli köyleri ile İsa mezrasında da hasar olduğu belirtiliyor.

Sarsıntı, Elazığ kent merkezi ve ilçelerinin yanı sıra Tunceli, Malatya, Bingöl, Erzurum ve Diyarbakır‘da da hissedildi.

Sarsıntıyla birlikte yataklarından fırlayanlar, kendilerini sokaklara attı. Bu arada 05:20’de merkez üssü Elazığ‘ın Palu ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde yeni bir deprem daha oldu.

ÇİÇEK BÖLGEYE GİTTİ

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve bazı bölge milletvekilleri ile birlikte deprem bölgesine gitti.

Bakan Çiçek, Elazığ‘da yaşanan depremin ardından bölgeye hareket ettiklerini belirterek, olay duyulur duyulmaz Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına ait ekiplerin de deprem bölgesine gittiğini söyledi. ”Devlet elinden geldiğince yaraları sarmaya çalışıyor” diyen Çiçek, geçmiş olsun dileğinde bulundu, ölenlere de Allah’tan rahmet diledi.

ARTÇI SARSINTILAR

6.0 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 27 artçı sarsıntı kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün verilerine göre, merkez üssü Elazığ’ın Karakoçan ilçesi olan ve saat 04.32’de meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki ilk depremin ardından bölgede büyüklüğü 2.5 ile 4.1 arasında değişen 27 artçı sarsıntı gerçekleşti.

Ölenlerin kimlikleri:

Okçular köyünde hayatını kaybedenlerden bazılarının kimlikleri şöyle; Nermin Yıldız,Gönül Yıldız, Tuba Yıldız, Zilan Yıldız, Emre Çiçek, Ayten Çiçek, Davut Yüksel, Kibar Yüksel, İzzet Çimen, Nurettin Çimen, Yeter Akdağ ve çocukları Emrullah ve Yusuf.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL