Doktorlara da Kısa Dönem Askerlik

Olaylar
Hazal Ateş’in haberi Hükümet, polislerin askerlikten kısmi olarak muaf tutulması için düğmeye basarken, hekimler için de kısa dönem askerlik umudu doğdu. Doktorların yedek subay olarak uzun döne...
EMOJİLE

Hazal Ateş’in haberi

Hükümet, polislerin askerlikten kısmi olarak muaf tutulması için düğmeye basarken, hekimler için de kısa dönem askerlik umudu doğdu. Doktorların yedek subay olarak uzun dönem yaptıkları askerlik süresinin kısaltılması için kolları sıvayan Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı’na bir yazı göndererek, mecburi hizmeti bitmeyen hekimlerin askere alınmamasını talep etti. Milli Savunma Bakanlığı’na yollanan resmi yazıda, mecburi hizmeti bitmeyen erkek doktorların askere çağrılmaması istendi. Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı olumlu yanıt verirse, Doğu ve Güneydoğu illerinde şark görevi yapan doktorlar, askere çağrılmayacak. Ayrıca, ikinci bir düzenlemeyle hekimlerin askerliğini kısa dönem yapması planlıyor.

 

Sağlık Bakanlığı bürokratları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyacı nedeniyle doktorların şu anda askerlikten tamamen muaf tutulmalarının zor olduğunu belirtirken, "Doktor sayısının artması için çabalıyoruz. Yabancı doktor çalıştırma başta olmak üzere bu konuda bir takım çalışmalar yürütülüyor. Askerlik süresinin kısaltılması için girişimlerimiz olacak. Bu konuyu Genelkurmay Başkanlığı ile görüşeceğiz. Doktor sayısı artarsa askerlikten muafiyet de mümkün olabilir" değerlendirmesini yaptı.

 

Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme