Dilipak’tan Davutoğlu’na müthiş benzetme

Olaylar
Veyis Ateş’in TVNet ekranlarında hazırlayıp sunduğu Son Baskı programının bugünkü konuğu Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak oldu. Veyis Ateş’in gündemdeki konulara yönelik soruları ile ç...
EMOJİLE

Veyis Ateş’in TVNet ekranlarında hazırlayıp sunduğu Son Baskı programının bugünkü konuğu Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak oldu.

Veyis Ateş’in gündemdeki konulara yönelik soruları ile çeşitli konu başlıklarını değerlendiren Abdurrahman Dilipak bir soru üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu "7 başlı canavar ile mücadele eden bir mitoloji kahramanı"na benzetti.

İşte Veyis Ateş’in soruları ve Dilipak’ın çarpıcı yanıtlarından bir kısmı:

– İslam karşıtı bu filme gösterilen tepkiler için ne diyorsunuz?

Sadece filme gösterilen bir tepki değil. ABD’ye karşı bir birikim bir tepki vardı. Bu bardağı taşıran son damla oldu…. Afganistan’da da ABD’ye karşı bir tepki vardı. Bir de ABD’de kriz isteyen Evangelist, cumhuriyetçi bir tepki var. Özellikle Ortadoğu’da ABD’yi ve Barack Obama’yı çıkmaza sokmak isteyen bir derin devlet komplosu var. Tanrı’yı kıyamete zorlayanlar ile ABD derin devletinin beraber çalışması var.

– Orta doğu neden böyle olayların yaşandığı bir coğrafya sizce?

Burası Hz. Adem’den beri insan yerleşimi olan bir yer. "Allah servet ve iktidarı halklar arasında evirir çevirir…" Kuran böyle diyor. Ortadoğu her zaman Kerbela değil. Benim dedem sırasında 100 yıl önce Avrupa’da herkes birbirini kesiyordu. 500 yıl önce Amerika’da bir ırkın tamamı öldürüldü. Bugün Suriye’de kan dökülüyor.

Benim dedem 1. dünya savaşında askerdi. Benim babam 2. dünya savaşında askerdi… Ben adı konmamış bir üçüncü dünya savaşında, soğuk savaş döneminde gönüllü askerdim. Üniversitede benim gibi olanların kanını döküyorduk.

Herşeyin daha iyi olacağına yönelik umutların yok edilmesi için ciddi bir engel oluşturmaya çalışıyorlar. Allah kitabında diyor ki "Allah sizin mallarınızı kimi zaman arttırarak, kimi zaman azaltarak sizi sınavdan geçirir. Gece gündüzü takip eder" diyor bugün zorluklar olursa yarın güzel günler gelecektir.

– Türkiye Suriye’de batağa mı saplandı?

Türkiye çocukluk hastalıklarını atlatmak için zorlanıyor. Ama bunları aşarsa büyük devlet olacak. Kürt-Türk kavgasını bitireceğiz ve dünyaya örnek olacağız. Eğer bunları bitiremezseniz büyük devlet olamazsınız.

-Bunu inanç olarak mı söylüyorsunuz?

Hayır tarih böyle diyor. Bütün bu sorunları üstün bir zeka ve performas ile çözmemiz lazım. Ekonomik anlamda büyümüesini sürdürmesi gerekiyor Türkiye’nin. ekonomi ve politik ikiz kardeş gibidir. Hem kendi içinizde güç olacaksınız hem de çevrenizde çekinilen bir büyük devlet olacaksınız. Türkiye imtihandan geçiyor ve tarih bizi büyük bir role hazırlıyor. Bedel ödemeden de bir yere gelemeyiz. Büyük sorunları çözerek büyük devlet olunur.

– Ahmet Davutoğlu’nun şu ana kadar ki politikları…

…Doğru politikalar. Muhalefet son derece başarısız ve engelleyici. Bir tek kan damlası bile haksız yere toprağa düşüyorsa bu çok fazla, ama bedel ödenmeden olmuyor hiç bir şey. Mavi Marmara’da şehitler verdik ama karşılığında Gazze’nin yolları açıldı bugün.

– Suriye’de yaşanan süreç ile one minute zedelendi mi?

Hayır. Orada israilin örtülü savaşı var. İran’ın yanlış hareketleri var. Ben 7 başlı canavar ile mücadele edildiğini düşünüyorum. Ahmet Davutoğlu’nu ben mitolojik bir kahramana benzetiyorum. İnsan olarak, müslüman olarak etileniyorsunuz yaşananlardan; Bir yandan birileri arkanızdan taş atıyor, suratınıza küfrediyorlar… En yakın arkadaşlarınız bile size yardımıcı olmuyor. Muhalefet sürekli tepki gösteriyor.

www.haberdar.com/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme