DHKP-C 15.36’ya kadar süre verdi

Olaylar
Yenişafak’ın haberi.. Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, terör örgütü DHKP-C mensupları tarafından rehin alındı.DHKP-C’nin twitter hesabından...
EMOJİLE

Yenişafak’ın haberi..
Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, terör örgütü DHKP-C mensupları tarafından rehin alındı.DHKP-C’nin twitter hesabından duyurduğu terör eyleminde Savcı Kiraz’ın başına silah dayalı haldeki fotoğrafı yayınlandı. Teröristler talepleri yerine getirilmezse 15.36’da savcıyı öldüreceklerini açıkladı. İstanbul Cumhriyet Başsavcıvekili Vedat Yiğit, savcıyı rehin alan kişilerle görüşme yapıldığını açıkladı.

Silahla içeri nasıl girdi

Herkesin aranarak girdiği Çağlayan Adliyesi’ndeki silahlı terör eyleminin nasıl düzenlendiğine dair üç senaryo konuşuluyor. Birincisi bugün İstanbul dahil Türkiye’nin bir çok kentinde meydana gelen elektrik kesintisi esnasında teröristlerin üzerlerindeki silah ile adliyeye giriş yaptı. İkinci senaryo ise eylemi düzenleyen teröristin avukat olduğu ve bu yüzden de aranmadığı belirtiliyor. Diğer bir ihtimal ise adliye personeli içinden birilerin silahların içeri girmesini sağladığı.

Özel harekat polisler de 6. katta

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Emniyet Müdürü Selami Altınok da İstanbul Adliyesi’ne geldi. Terörle mücadele ekiplerinin de hazır bulunduğu adliyenin 6. katı özel harekat polisleri tarafından kuşatıldı. Bazı başsavcı vekillerinin de çelik yelek giyerek eylemin düzenlendiği 6. kata çıktığı öğrenildi.

15.36’da öldüreceğiz şantajı

Teröristler twitter ve facebook’tan yayınladıkları fotoğraflarla birlikte taleplerini de ilettiler. DHKP-C militanlar Berkin Elvan’ın ölümünden sorumlu tutulan polislerin canlı yayına çıkarılmasını ve sözde halk mahkemelerinde yargılanmasını istediklerini duyurdu. Terörstler talepleri yerine gelmez ise Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı saat 15.36’da öldürecekleri şantajını da yaptı.

Rehine krizinde Davutoğlu’na bilgi veriliyor

İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Çağlayan Adliyesi’ndeki rehine kriziyle ilgili bilgi veriyor.

: Adliyeden ilk görüntüler!Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz, adliyedeki odasında rehin alındı. 

4 kişi ile görüşmek istiyorlarTerörstler duyurularında İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve ÇHD’den bir avukat ile görüşmek istediklerini de duyurdu.

: Adliyeden ilk fotoğraflarBerkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz, adliyedeki odasında rehin alındı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme