Devlet Bahçeli: Öcalan, avukatıyla görüşsün

Olaylar
31 Mart öncesi önüne gelene terörist yaftası vuran Cumhur İttifakı’nın ortakları, İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının alınmasıyla birlikte ilginç adımlar atıyor… İlk adım olarak 8 yıl arad...
EMOJİLE

31 Mart öncesi önüne gelene terörist yaftası vuran Cumhur İttifakı’nın ortakları, İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının alınmasıyla birlikte ilginç adımlar atıyor…

İlk adım olarak 8 yıl aradan sonra, Abdullah Öcalan sürpriz bir şekilde avukatlarıyla görüştürülürken tecrit kararının kaldırılması gündeme geldi. Dün ise Cumhur İttifakı’nın ortağı Devlet Bahçeli’den ilginç bir çıkış geldi. Yüksek Seçim Kurulu’ndan İstanbul seçimlerine ilişkin karar çıkacağı gün, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 2 Mayıs’ta İmralı’da avukatlarıyla görüştüğünün ortaya çıkmasını nasıl değerlendirdiği sorusuna Bahçeli, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” cevabını verdi.

BAHÇELİ: “HDP’Lİ SEÇMENLE KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZİ BİRBİRİYLE KARIŞTIRMAMAK LAZIM”

Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) İstanbul seçimlerine ilişkin karar çıkacağı gün, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 2 Mayıs’ta İmralı’da avukatlarıyla görüştürüldüğünün ortaya çıkmasını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine şunları söyledi:

 

HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi birbiriyle karıştırmamak lazım. Yorumu o şekilde ele aldığımız zaman, HDP’nin oylarının hepsini Cumhur İttifakı’na kanalize edecek bir taviz politikası takip ediliyor gibi bir anlayış ortaya çıkar ki bu doğru değildir. Bu bir talep meselesidir. Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır.

Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği şekliyle, çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır. Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil’den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyüterek, farklı noktalara getirerek hele hele PKK, onun YPG’siyle, onun HDP’siyle işbirliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanların ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım. Ağızlarına almaları gereken görüşme, yattaki görüşmeler olmalıdır.

MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerle bir araya geldiği iftar programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha dokunulmazlık çağrısı yapan MHP lideri Bahçeli ‘’Bu kadar aşırı, karıştırıcı konuşmayı yapan bir kişi dokunulmazlık zırhına bürünmemelidir. ‘Dokunulmazlığın kaldırılmasından yanayım’ şeklinde bir teklif gelirse ilk müspet oyu vereceğimi söyledim. Böyle olmadığı takdirde savcılar soruşturma başlatırsa dokunulmazlığın kaldırılması noktasında bir fezleke talebinde bulunabilirler. O zaman bizim kanaatimizde bir değişiklik olmaz. CHP’nin bazı sözcüleri ‘hodri meydan’ diyor. Neyin hodri meydanını yapacağız? Getireceksen bu dokunulmazlığı sen getirecektin’’ dedi.

 

TÜSİAD’IN VE BAZI SANATÇILARIN MESAJLARINA TEPKİ

Bahçeli, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganına dikkati çekerek şu ifadeleri kullandı:’’2014-2013 yıllarında Emre Uslu denen bir kişinin sloganı bu. Şimdi bunu herkes kullanıyor. Bir de bütünleşenler var. Kimler var mesela? Güroymak’a giderken orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken ‘Her şey çok güzel olacak’ diyen bir eski cumhurbaşkanı var, FETÖ’cüler, PKK’lılar var. Slogan çok yanlış. ‘’Bahçeli’nin hedefinde “Seçim ortamına dönmek kaygı verici” diyen TÜSİAD, İmamoğlu’na destek mesajı veren sanatçılar ve Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak da vardı.

“BANA SORARSANIZ AVUKATIYLA GÖRÜŞSÜN”

Bahçeli’nin en dikkat çeken açıklaması Öcalan’a yönelik oldu. Bahçeli, PKK’lı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi için de açıklamada bulundu. MHP Genel Başkanı, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” dedi.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme