Cübbeli Hoca’dan Aziz Yıldırım taktiği!

Olaylar
Muharrem Çağlar’ın haberi Fuhuş ve insan ticareti suçlaması ile tutuklanıp cezaevine konulan Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ani bir kararla duruşma günlerinde Fenerbahçe modeline s...
EMOJİLE

Muharrem Çağlar’ın haberi

Fuhuş ve insan ticareti suçlaması ile tutuklanıp cezaevine konulan Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ani bir kararla duruşma günlerinde Fenerbahçe modeline soyundu. Daha önceki duruşmalara taraftarlrının gelmesini istemeyen Ünlü, basın danışmanı aracılığı ile duyurduğu mektubunda cemaat mensuplarını adliye önünde toplanıp kendisine destek vermeye çağırdı. Ünlü’nün cemaat mensuplarından istediği desteğin benzerini Fenerbahçeli taraftarlar başkanları Aziz Yıldırım’a dava sürecinde göstermişti.

Metris Cezaevi çıkışlı 26 Temmuz 2012 tarihli mektupta önce vaazla başlayan Cübbeli Ahmet Hoca Ajans Habertürk Muhabiri Bülent Günal’ın "Artin Usta şehadet getirmiş" başlıklı haberini de örnek gösterip, kendisini dinleyenleri inançlı olmaya çağırıyor. Oruç’un faydalarını da anlatan Ünlü mektubun ortalarına doğru yaşadığı sürecede değinerek, "Mühim tembihler" başlıklı bölümde Hz.Muhmmed’in "Kim onda zina eder yahut içki içerse, bir daha ki seneye kadar Allah-u Teala’da gökte bulunanlarda(melekler) kendisine lanet eder" hadisine de yer verdi.

İRAN YANLIŞ YOLDA
Ünlü’nün hem tevelvizyon hem de gazeteleri cezaevinden yakın bir şekilde takip ettiği anlaşılan mektupta, özel bir kanalda yayınlanan İran yapımı dizi hakkında ise "Öncelikle şunu söyleyeyim ki bu dizi İran yapımıdır. Bildiğiniz gibi İran adamın Müslüman olup olmadığına bakmadan sadece Hazreti Hüseyin’e destek verdiği için o kişiyi kahraman yapabilir" yorumunda bulunuyor.

ADLİYEYE GELİN ÇAĞRISI
Daha önceki duruşmalar için cemaatine "Adliyeye gelmeyin" çağrısı yapan Ünlü, mektubunda bu tutumundan vazgeçtiğini bildiriyor. Ahmet Mahmut Ünlü "Tekrar tekrar söylüyorum. Üzerinizde zerre kadar bir hakkım varsa kadın-erkek, çoluk-çocuk hepinizi 21 Eylül cuma günü, cuma namazının hemen peşinden itibaren 2’ye 3’e, hatta 4’e 5’e kadar bekliyorum. Çünkü mahkeme o saatlere kadar uzar fakat bizi itibarsızlaştırmaya çalışanlara verilecek en güzel cevap orada toplu görünmektir. Bu nedenle 10 bin kişi de gelse ayrı saatlerde gelirse kezzap medya ‘1000 kişi destek verdi’ diye yazar. Ama en azından gelenler dağılmazsa ve cemaat saat 3 gibi doruk noktasına ulaşırsa güçlü bir resim vererek bu planlarının tutmadığını onlara gösterebiliriz. Benden hizmet bekliyoranız bana güç vermelisiniz" dedi.

"DUA EDECEĞİM 7 NESLİNİZE ULAŞACAK İNŞALLAH"
Mektunu "Bu itibarla size tekrar duyuruyorum, ben yıllar yılı hepinizin bulunduğu şehirlere, mahallelere ayağınıza geldim, şimdi bir kere olsun siz de bu iftiraları söndürmeye gelin. Gelenlere öyle dualar edeceğim ki yedi neslinize yetişecek inşâallâh. Herhalde Çağlayan Adliyesi’nin önüne kadar metrobüs geliyor, bu da kolaylık olur. Saat olarak 10 gibi buluşalım inşâallâh. Fakat sakın taşkınlık yapmayın, tahrik etmek isteyenler olursa aman uyanık olun, yüz vermeyin, sessiz sedâsız, huzur üzere oturup dua edin " diye sürdüren ünlü, askere, polise itaatli olunmasını, sesli bile konuşulmaması uyarısında da bulundu

HZ. MUHAMMET’İN DOĞUM TARİHLİ E-MAİL ADRESİ
Avrupa’dan bile kendisini takip edenlerin olduğunu sayleyen Ünlü, sohbet konuşmalarını bir araya toplamak için cemaate bir de e-mail adresi duyurdu. Adı,soyadı ve Hz. Muhammed’in doğum tarihi olan 571 tarihinin yer aldığı ‘ahmetmahmutunlu571@gmail.com’ adlı mail adresine verdiği vaazların görüntü ya da konuşmaların gönderilmesini istedi.

Habertürk
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme