Olaylar

Cübbeli Ahmet hastaneye kaldırıldı

Sevk kararı sonrası rahatsızlanan A.Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı. Karagümrük çetesine yönelik operasyon kapsamında adliyeye sevk edilen ve aralarında Ahmet Mahmut Ünlü’nün de bulunduğu 7 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi…

Cübbeli Ahmet hastaneye kaldırıldı

Sevk kararı sonrası rahatsızlanan A.Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı.

Karagümrük çetesine yönelik operasyon kapsamında adliyeye sevk edilen ve aralarında Ahmet Mahmut Ünlü’nün de bulunduğu 7 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından 6 kişi ise serbest bırakıldı.

Karagümrük çetesine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan ve aralarına ‘Cübbeli Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de bulunduğu 13 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından dün sabah saatlerinde adliyeye getirildi.

Savcılık sorgusunun ardından Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından sorgulanan zanlılardan 6 kişi ise serbest bırakıldı. Eski Türkiye güzeli Neslihan Önder de sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Ahmet Mahmut Ünlü’nün savcılık sorgusu 5 saat sürdü.

CÜBBELİ HOCA HASTANEYE KALDIRILDI

Kamuoyunda ”Karagümrük çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanması istemiyle 6 kişiyle birlikte mahkemeye sevk edilen ve ”Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün, adliyede şekerinin çıkması üzerine hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün basın danışmanı Özay Oral, hastaneye kaldırılan Ünlü’nün hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın mensuplarına bilgi veren Ünlü’nün basın danışması Özay Oral, Ünlü’nün kan şekeri ve tansiyonunun yükselmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldığını söyledi. Oral, müşahede altına alınan  Ünlü’nün gerekli tetkikler yapıldıktan sonra olumsuz bir sonuç çıkmaması halinde tekrar adliyeye götürüleceğinin belirtti. Özay Oral, Ünlü’nün yıllardır tansiyon ve şeker hastası olduğunu, rahatsızlığının yeni bir durum olmadığını ifade etti.

Öte yandan Ünlü’nün rahatsızlandığını öğrenen çok sayıda seveni de hastaneye koştu.

 

Bu arada, aynı soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen bir kadın şüphelinin de adliyede rahatsızlanarak, ikinci bir ambulansla aynı hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Gözaltında tutuldukları Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine getirilen 13 kişiden Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 7’si, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti.

Eski Türkiye güzeli Neslihan Önder ve diğer 5 kişi ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

Haber 7

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL