Bu da Bayrak İndirme Töreni

Olaylar
Pakistan’ın Lahor ile Hindistan’ın Amritsar kentleri arasındaki Wagah Sınır Kapısında günübirlik düzenlenen bayrak indirme töreni, vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Paki...
EMOJİLE

Pakistan’ın Lahor ile Hindistan’ın Amritsar kentleri arasındaki Wagah Sınır Kapısında günübirlik düzenlenen bayrak indirme töreni, vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Pakistan’ın 1947 yılında Hindistan’dan ayrılması ile başlayan Wagah Sınır Kapısındaki bayrak indirme töreni, her gün düzenli olarak yapılıyor.

Törenden yaklaşık 2 saat önce sınırda kendileri için oluşturulan tribüne yerleşen iki ülke vatandaşları, ülkeleri için coşkulu tezahüratlarda bulunuyor. Bu sırada bazı amigolar, ellerinde bayraklarla seyircileri daha da coşturmaya çalışıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende, aşırı ilgi nedeniyle çoğu kişi dışarda kalıyor.

İki ülke askerlerinin yerlerini almasıyla başlayan törende, önce sınır kapısı açılıyor. Bu sırada askerler karşılıklı olarak sert hareket ve mimiklerle adeta gövde gösterisi yapıyor. Karşılıklı olarak kendi bayraklarını indiren askerler, tokalaşarak töreni bitiriyor.

Törene iki ülke vatandaşlarının yanı sıra turistler de yoğun ilgi gösteriyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme