‘Bildiriyi imzalayanlar,Türkiye’yi soykırımla suçladıklarının farkındalar mı?”

Olaylar
MilliEğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir televizyon programında akademisyenlerin imzaladığı ihanet bildirisini değerlendirdi. Avcı şunları kaydetti: Bin küsur akademisyenin bir araya gelip bir meti...
EMOJİLE

MilliEğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir televizyon programında akademisyenlerin imzaladığı ihanet bildirisini değerlendirdi. Avcı şunları kaydetti:

Bin küsur akademisyenin bir araya gelip bir metin üzerinde anlaşmaları imkansız. 10 akademisyen bir araya geldiğinde 2 kere 2’nin 4 edip etmediğini tartışır.

Bir kısmı barış, insanlar ölmesin gibi sloganlardan ibaret bildiri gibi algılamış. Bir kısmında, mahalle baskısı, eş-dost etkili olmuş. Ama bir kısmı bilerek imzalamış. Bu bildiriyi imzalayanlar, Türkiye’yi soykırımla suçladıklarının farkındalar mı? Bildiriyi hazırlayanlar bunu bilinçli olarak kaleme almış.

Bölgede yapılan operasyonlar durup dururken başlatılmış gibi bir algı yaratılmaya çalışıyor.

Özellikle bu tür konuların içine Cumhurbaşkanı Erdoğan çekilmeye çalışılıyor. Bu bir görüş açıklama değil. Bu bir suç isnat etmek. Bunu kanıtlayamazlarsa devlet onlara iftiraya karşı dava açar./Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme