Beyazıt’ta Mısır Halkına Destek Eylemi

Olaylar
Beyazıt meydanında Cuma namazını müteakip onbinler tarafından Mısır halkına destek eylemi düzenlendi. Mısır’daki eylemlerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve Hüsnü Mübare...
EMOJİLE

Beyazıt meydanında Cuma namazını müteakip onbinler tarafından Mısır halkına destek eylemi düzenlendi. Mısır’daki eylemlerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve Hüsnü Mübarek yönetimi protesto edildi.

Mübarek, ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı.

Türkiye’de, Mısır halkı için şimdiye kadar yapılan en büyük destek eylemine sahne olan Beyazıt meydanında Cuma namazını müteakip onbinler tarafından eylemlerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Eyleme, İHH İnsani Yardım Vakfı, Mazlum-Der, Özgür-Der, Akdav, AKEV, Medeniyet Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Anadolu Gençlik Derneği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıdaki sivil toplum kuruluşu katıldı.

Bir konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, "Mescid-i Aksa yıkılırken destek olanlar Mübarek’e bakın ve sonunuzu görün. Hep birlikte Mısır halkının yanındayız. Söz bitti artık uygulama başladı" dedi.  

Arapça, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan “Mısır halkının kıyamına bin selam" gibi afişler dikkat çekti.
İhvan temsilcisi Şeyh Gaffar da bir konuşma yaptı İstanbul ile Türkiyeli insanlara teşekkür ederim ifadelerini kullandı.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber5- on5yirmi5

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme