Bereket Konvoy’u Van Yolunda

Olaylar
Haber: Zuhal Erkek Bayrampaşa Belediyesi, Van depreminde evsiz kalan vatandaşlarımız için, Bereket Konvoyu’na ait olan özel mutfak ve yemek tırlarını, her gün 5 bin depremzedeye sıcak yemek verm...
EMOJİLE

Haber: Zuhal Erkek

Bayrampaşa Belediyesi, Van depreminde evsiz kalan vatandaşlarımız için, Bereket Konvoyu’na ait olan özel mutfak ve yemek tırlarını, her gün 5 bin depremzedeye sıcak yemek vermek için yola çıkarıyor.

Tüm Türkiye’yi derinden yaralayan, 7.2 şiddetinde meydana gelen deprem sonucu yüzlerce vatandaşımızın hayatını, binlerce Vanlı’nın evini kaybettiği “Van Depremi” için tüm ülke gibi Bayrampaşa Belediyesi de yardım için alarma geçti..

Hergün 5 bin depremzedeye sıcak yemek Bayrampaşa’dan…

Van depremi sebebi ile derin üzüntü içerisinde olduğunu ifade eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner:  “Van depreminde hayatını kaybedenlere Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Böylesi bir doğa felaketi karşısında Allah, milletimizin yardımcısı olsun. Bu deprem bize bir kez daha göstermiştir ki herhangi bir felaket karşısında, ülkemizin doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi tek yürek olmuştur. Belediyemiz, imkânları ölçüsünde Van depreminin acılarını paylaşmak, depremin kanattığı yüreklerin yarasını sarmak için seferber olmuştur. 5 bin depremzedeye yemek verecek Bayrampaşa Belediyesi’ne ait olan mutfak ve yemek tırımız, Van’a doğru yola çıkıyor” dedi.

Bereket Konvoy’u yemek tırları bugün Bayrampaşa Belediyesi’nin önünden saat 13.00 da yola çıktı.
 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme