Benzin fiyatlarında 4 Kuruşluk İndirim

Olaylar
Son dönemde artan akaryakıt fiyatlarında indirime gidildi.   Enerji Bakanı Taner Yıldız, Tüpraş’ın kendi fiyatının yüzde 2’si kadar indirim yaptığını açıkladı. Yıldız, "Bu 2 kuru...
EMOJİLE

Son dönemde artan akaryakıt fiyatlarında indirime gidildi.

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Tüpraş’ın kendi fiyatının yüzde 2’si kadar indirim yaptığını açıkladı. Yıldız, "Bu 2 kuruşa tekabül ediyor. Yani kasım ayı, aralık ayı içindeki 7 kuruşluk zammın 2 kuruşu rafine merkezi tarafından geri alınmıştı” dedi.

 

Tüpraş’ın indirimi sonrasında pompa fiyatlarında da indirim yapıldı.

 

Akaryakıt ürünlerinden 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı litrede 2 ile 4 kuruş arasında indi.

 

Yeni ayarlamayla Ankara’da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 3,79 ile 3,83 lira arasında satılmaya başladı.

 

Kurşunsuz benzin İstanbul ve İzmir’de de 3,78 ile 3,83 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

 

Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle, şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

 

TOPLANTI YAPILMAYACAK

Bu arada Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) akaryakıt sektörü temsilcileriyle bugün herhangi bir toplantı yapmayacağı bildirildi.

 

Akaryakıt fiyatları konusunda dün bakanlar ve bürokratlar düzeyinde yapılan toplantının ardından bugün de EPDK’nın akaryakıt sektör temsilcileriyle bir araya geleceği belirtilmişti.

 

Türkiye’de yüksek vergi ve yüksek seyreden akaryakıt fiyatları pompa fiyatının yüzde 90’ını oluşturuyor. 95 oktan benzinin litresi son zamla 4 liraya dayanmıştı.

 

NTV

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme