Başını Gövdeden Ayırdı ama Canavarca Değil

Olaylar
Münevver Karabulut cinayeti davasının temyiz duruşması Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nde yapıldı. Duruşmaya, sanık Cem Garipoğlu’nun amcası Hayyam Garipoğlu ve eşi ile Cem Garipoğlu’nun a...
EMOJİLE

Münevver Karabulut cinayeti davasının temyiz duruşması Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nde yapıldı. Duruşmaya, sanık Cem Garipoğlu’nun amcası Hayyam Garipoğlu ve eşi ile Cem Garipoğlu’nun avukatı Aytekin Kaya katıldı.

Kaya savunmasında, testerenin satın alındığı saatin satış fişinde belli olduğunu, nalbur beyanları ve Cem Garipoğlu’nu taşıyan taksi şoförünün beyanlarının da testerenin cinayetten sonra alındığını gösterdiğini iddia etti.

Cinayetin Karabulut’un telefonuna gelen bazı mesajlar sebebiyle çıkan tartışma sonrası işlendiğini savunan Kaya, "Müvekkilim aniden gelişen tahrik altında cinayeti işlemiş ve sonra cesetten kurtulmak için başı gövdeden ayırmıştır. Eziyet ve canavarca hisle hareket etmemiştir.” dedi. Cem Garipoğlu’nun davanın her sürecinde pişmanlığını dile getirdiğine işaret eden Kaya, bunun somut göstergelerle de kanıtlandığını ifade etti. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Münevver Karabulut’un öldürülmesine ilişkin sanık Cem Garipoğlu’nu ‘çocuğa karşı, tasarlayarak, canavarca bir hisle ve eziyet ederek öldürmek’ suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırmıştı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, kararını 29 Mart 2012 Perşembe günü açıklayacak. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, tebliğnamesinde Garipoğlu’na verilen 24 yıl hapis cezasının onanmasını istedi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme