Başbuğ’un bu fotoğrafı artık kullanılmayacak!

Olaylar
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un, Kara Kuvvetleri Komutanı iken çekilmiş fotoğrafı artık Ergenekon Davası duruşmasında kullanılmayacak. Eski Genelkurmay Başkanı emekli O...
EMOJİLE

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un, Kara Kuvvetleri Komutanı iken çekilmiş fotoğrafı artık Ergenekon Davası duruşmasında kullanılmayacak.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un, Kara Kuvvetleri Komutanıyken çekilmiş, arkasında Türk bayrağı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı forsunun bulunduğu üniformalı fotoğrafı, Ergenekon duruşmalarında salondaki dev ekrana yansıtılarak, tanıklardan teşhis yapılması isteniyordu.

Son duruşmada Başbuğ’un avukat İlkay Sezer buna itiraz etti. Bu itirazın ardından o fotoğraf teşhis dosyasından kaldırılarak, Başbuğ’un duruşmada çekilmiş sivil giyimli bir fotoğrafı konuldu. Avukat Sezer, üniformalı fotoğrafın teşhiste kullanılmasıyla ilgili olarak, "Başbuğ’un Kara Kuvvetleri Komutanıyken çekilmiş, arkasında Türk bayrağı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı forsunun bulunduğu üniformalı fotoğrafının gösterilmesi ile TSK’nın yargılandığını bir kez daha ispatlamaktadır. Bu nedenle müvekkilimin bu fotoğrafının dosyadan çıkarılmasını talep ettim" demişti.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme