Başbakan Erdoğan Kime Böyle Kızdı!

Olaylar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 bin 817 İş ve Meslek Danışmanı atama töreninde yaptığı konuşma sırasında kendisini bağırarak protesto eden gence şu sözlerle cevap verdi.Haberi KaydetArkadaşına Gönder...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 bin 817 İş ve Meslek Danışmanı atama töreninde yaptığı konuşma sırasında kendisini bağırarak protesto eden gence şu sözlerle cevap verdi.Haberi KaydetArkadaşına Gönder

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İş ve Meslek Danışmanları atama töreninde konuştu.

Başbakan’ın konuşmasını heyecanlı bir şekilde dinleyen ve atama bekleyen adaylar, Erdoğan’ın atama sayısını 2 binden 2 bin 817’ye çıkarıldığını açıklamasıyla salonu adeta alkıştan yıktı.

Ancak toplantı sırasında sözlerini yüksek sesle protesto etmek isteyen kişiye şu sözlerle ‘nezaket’ dersi verdi.

Başbakan Erdoğan kendisini protesto eden dinleyiciye kürsüden,

"Bu tür oturumlara önce nezaketi öğreneceksin kardeşim. Otur bakalım yerine. Burada başbakanınız konuşuyor, bir dinle 3 bin kişinin olduğu bir salonda bu nezaketsizliktir. Burada dinlemesini bir defa bileceksin. Varsa özel bir şeyin toplantı sonrasında gelir sorarsın. Burada başbakanınız konuşuyor, bir dinle…"diye seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATO’da düzenlenen 2 bin 817  İş ve Meslek Danışmanı atama  töreninde yaptığı konuşmasından satır başları…

Bizim zengin yer altı kaynaklarımız yok ama bizim genç ve dinamik bir nüfusumuz var. Biz bu gençleri iyi yetiştirip imkanları onlara sunarsak biz dünya ile rekabet ederiz. Biz sanatta da, ekonomide de, sporda da rekabet edebilecek konumdayız.

Kömür ile elmas özü aynı olan maddedir. Ama kömürü ezdiğinizde un ufak olur ve elinizde isi kalır. Ama elmas daha farklıdır. Sert bir çeliğin ucuna elması taktığınız anda öyle yerleri delersiniz ki şaşırıp kalırsınız. İşte insanda kömür ve elmas gibidir. İyi işlersen ondan fayda alırsın…

Bizim genç kuşaklarımız on yıllarca ihmal edildi. Önceden tedbirler alınmadığı için ve vizyonlu adımlar atılamadığı için bizim genç nüfusumuz heba edildi. İşte biz 9 yıldır bu tabloyu değiştirmek için uğraşıyoruz.

Bugün rakamlar açıklandı… Türkiye Çin’den sonra büyümede dünya ikincisi oldu. Bugün cumhuriyet tarhinin yeni bir rekorunu daha kırdık. 9 yıl önce kişi başına milli gelir 3 bin 400 dolardı şimdi ise 10 bin 400 dolar oldu.

Bir yandan işsizliği düşürüyor, ihracatı yükseltiyor ve ekonomiyi kordineli bir şekilde büyütüyoruz. Geçtiğimiz günlerde gittiğim yurtdışı gezisinde bize başarılı olmamızın formülünü sordular.

Büyümenin 2 temel göstergesi, bir güven, iki istikrardır. Biz bunları sağladık ve artık yabancı sermaye güvenli bir şekilde Türkiye’de yatırım yapabiliyor. Değişen bir Türkiye olacak, batısı ile Doğusu, Kuzeyi ile güneyi farklı olmayan bir ülke olacağız…

Tek ricam ne olur bizim önümüzü kesmeyin. Ucube yapılarla bizim önümüzü kemseyin. Biz sizi sokakta bırakmayız, bırakmayacağız da…

1 milyona yakın öğrencimize burs ve kredi veriyoruz. Biz emanetçiyiz, aldığımızı veriyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde hedefimiz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için uğraşıyoruz. İstanbul için projeler üretiyoruz, ‘hayal’ diyorlar göreceksiniz başlıyacağız…Ankara için bazı projeler diyoruz, ‘hayal’ diyorlar, göreceksiniz başlıyacağız…

Biz 2023’ü hedeflerken onlar 1940’ı hedefliyor. Tek tip robotlar yetiştirmek isteyen eğitim sistemi vardı. Resmi okullarda dini öğrenmek isteyenler için yasaklıydı. Bu 1940 model zihniyet 2000’li yıllarda da kendini gösterdi. Akıllı tahta ile tablete karşı çıkıyorlar.

Bunlar ilk okulu, liseyi bir kışla gibi görüyorlar. Bunlar ellerine imkan geçseydi, üniversite öğrencilerine ilk okul kıyafeti giydirip tek tip insan yetiştirirdiler. Ama bunlara milletimiz izin vermedi. Cuma günü çıkan yasa ile statüko kaybetmiştir. Ülkemiz 1940’lı yıllardan kurtulmuş önünü 2023’e çevirmiştir.

Bunların eğitim sisteminde katsayı formülü ile meslek lisesini bitiren öğrenciye sen tornacısın tornacı kal, seni hakim yapmayız avukat yapmayız diyor… Aynı soruyu yapıyor aynı cevabı veriyor ama sonuç farklı. İşte bunlar bir avuç İmam Hatipli öğrencinin önünü kesmek için bunlar meslek liselerinin de önünü kestiler.

Bırakın öğrenciler nereye gitmek istiyor ise oraya gitsin. Şu bileklerimizdeki ve zihnimizdeki zincirleri kesip atalaım. İnşallah mesleki eğitim gören öğrenci sayısını Avrupa’daki gibi yüzde 60’lara çıkarıcağız.

Krizde dünyada işsizlik rekor seviyede iken Türkiye ise rekor seviyede düştü. İşsizlik hedefimiz ise 2023 için yüzde 5. İnşallah bunu da gerçekleştiriceğiz.

Anayasa çalışmalarımız devam ediyor. Yeni yasa ile birlikte bir çok alanda kolaylık ve yenilikler gelecek. Toplu görüşmeler sona erecek ve toplu sözleşmeler olacak.

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme