Banka Kredisi Kullanacaklar, Dikkat!

Olaylar
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, bazı bankaların müşterilerinin haberi olmadan sigorta poliçesi düzenlediğini savundu. Can ve mal güvencesi sağlaması gereken kimi sigorta şirketlerinin ...
EMOJİLE

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, bazı bankaların müşterilerinin haberi olmadan sigorta poliçesi düzenlediğini savundu. Can ve mal güvencesi sağlaması gereken kimi sigorta şirketlerinin yanlış uygulamalarıyla tüketicilerin sigortasını attırdığını belirten Aygün, "Bankalarla imzaladığınız sözleşmeleri ayrıntılı olarak okuyun. Hesap hareketlerinizi ve kredi kartı ekstrelerinizi sık sık kontrol edin." tavsiyesinde bulundu.

Vatandaşların habersiz sigorta yapılması veya sigorta poliçesinin yinelenmesi sorunuyla sıkça karşılaştığını ve kendisine de konuyla ilgili şikayetler geldiğini ifade eden ATO Başkanı Aygün, banka müşterilerinin potansiyel sigorta müşterisi olarak görüldüğünün altını çizdi.

Hazine Müsteşarlığı’nın genelgesine rağmen bazı bankaların güven zedeleyici uygulamayı sürdürdüğünü kaydeden Aygün, vatandaşların bilmeden sahip oldukları poliçeleri iptal ettirmek için finans kurumlarına başvuru yollarının açık olduğunu da savundu.