Bakırköy karıştı

Olaylar
Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde açlık grevi yapmak isteyen BDP’li gruba polis izin vermedi. Gruptan bazıları polise saldırınca olay çıktı. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile mü...
EMOJİLE

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde açlık grevi yapmak isteyen BDP’li gruba polis izin vermedi. Gruptan bazıları polise saldırınca olay çıktı. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ettiği grup E-5 karayoluna çıkarak yol kenarındaki parke taşlarını sökerek yola fırlattı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) milletvekili Sebahat Tuncel’in de bulunduğu yaklaşık 200 kişilik partili grup, cezaevlerindeki açlık grevine dikkat çekmek için Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde toplanmak istedi. Polisin cezaevi önüne gitmesine izin vermediği grup yol üzerinde bir süre oturma eylemi yaptı. Polis grubu dağılması yönünde uyardı. Uyarıyı dikkate almayan grup üyeleri tazyikli su ve biber gazıyla dağıttı.

E-5 karayoluna inen eylemcilerden bazıları yol kenarındaki parke taşlarını sökerek polise fırlattı. Daha sonra taşlarla yolu trafiğe kapattı. Olaylar sebebiyle D-100 Karayolu bir süre trafiğe kapanırken, metrobüs seferleri de kısa süreliğine durdu. Polis, grubu kovalayarak dağıttı ve yola atılan parke taşlarının kaldırılmasının ardından trafik açıldı.

Polisin olay yerinde bekleyişi devam ediyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme