Bahçeli’den Fazıl Say konseri yorumu

Olaylar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın konserine katılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bahçeli, yaptığı açıklama...
EMOJİLE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın konserine katılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bahçeli, yaptığı açıklamada, “Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim” dedi.

MHP lideri Bahçeli, parti genel merkezinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’li senatör Lindsey Graham ile birlikte Fazıl Say’ın ‘Truva Sonatı’ konserini izlemesini değerlendirdi.

Bahçeli, şunları söyledi:

“Gerçekten memnuniyet duydum. ABD’li senatörün ülkemizin güzelliklerini tanıyıp görmesi bakımından özel bir manası olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fazıl Say’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etmesini de anlamlı buldum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. Bu konuda bir temennim ve tavsiyem var. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Tuluyhan Uğurlu’yu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edip Türk Senfonisi’ni, bir diğer adıyla Büyük Türkiye Senfonisi’ni dinleyip dinletirse çok anlamlı, çok değerli, çok isabetli olur inancındayım.”

Kaynak: Odatv

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme