Aysel Tuğluk PKK’lı gibi konuştu

Olaylar
Son dönemde yaptıkları hain saldırılarla Kürt ve Türk halkına nefret tohumları ekmeye çalışan PKK’lılarla kucaklaşan ekibin içinde de yer alan Aysel Tuğluk, alenen PKK ağzıyla konuştu. Şemdinli&...
EMOJİLE

Son dönemde yaptıkları hain saldırılarla Kürt ve Türk halkına nefret tohumları ekmeye çalışan PKK’lılarla kucaklaşan ekibin içinde de yer alan Aysel Tuğluk, alenen PKK ağzıyla konuştu.

Şemdinli’deki çatışmaları değerlendirirken ise, "Bana göre PKK bu çatışmalarla, ‘Ben bitmedim,varım, siz bizi bitiremezsiniz’ diyor.
Avrupa’da Kürtçe yayımlanan Rudaw gazetesi ve internet sitesine açıklama yapan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkan yardımcısı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Şemdinli’deki çatışmalar, Mesut Barzani’nin tutumu ve Türkiye’de uzun süre tartışılan Başbakan-Zana görüşmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tuğluk, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK ve güvenlik güçleri arasında çok büyük bir çatışma yaşandığını öne sürerek şunları söyledi:

‘BARZANİ, KÜRTLER İÇİN ÖNEMLİ BİR LİDER’

Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin Şemdinli’deki saldırıları kınadığının hatırlatılması üzerine Aysel Tuğluk şöyle konuştu:

"Biz Kürtler sorunun siyasi yollarla, demokratik ve barışçıl yöntemlerle çözülmesinden yanayız. Mesut Barzani Kürtler için önemli bir liderdir. Kürt sorununun çözümü için kendisinin de katkıları çok önemlidir. Bu rolünü oynamasını istiyoruz. 8 bin Kürt siyasetçisi cezaevindedir. Kürtlerin irademiz dediği sayın Abdullah Öcalan bir yıldır ailesi ve avukatları ile görüştürülmüyor. Biz Sayın Barzani’den bu konuları da dile getirmesini istiyoruz. Türkiye ile yakınlaşan ve iyi ilişkileri olan sayın Barzani’den, bu konularda da bir kaç söz söylemesini bekliyoruz."

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme