Aygün’ün Ailesinden İlk Açıklama

Olaylar
İşte o açıklama: BASINA VE KAMUOYUNA CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün memleketinde, halkın sorunlarını dinlemek amacıyla gerçekleştirdiği köy ve ilçe gezileri sırasında, Ovacık İlçesinden Tunceli...
EMOJİLE

İşte o açıklama:

BASINA VE KAMUOYUNA

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün memleketinde, halkın sorunlarını dinlemek amacıyla gerçekleştirdiği köy ve ilçe gezileri sırasında, Ovacık İlçesinden Tunceli Merkeze dönerken, 12.08.2012 tarihinde saat:19.00 sularında PKK örgüt mensupları tarafından kaçırılmıştır. Hüseyin Aygün, gerek milletvekili döneminde gerekse vekillik öncesi avukatlığı döneminde her zaman insan hakları mücadelesi veren, Kürt sorununun diyalog ve demokratik yöntemlerle çözümünden yana olan, işçinin, öğrencinin, Alevilerin tüm ezilenlerin hak arama taleplerine destek olan bir kişi olduğu pratiği ile tüm kamuoyu tarafından bilinen bir gerçektir. Şiddet karşıtı düşünceleri ile tanınan bir kişinin bu anlamda maruz kaldığı olaydan ötürü büyük üzüntü içerisinde bulunmaktayız. Türkiye’de yaşanan Kürt sorunu, Alevilerin sorunları ve tüm sorunların tek çözüm adresinin demokrasi olduğu bilinmelidir.

Biz Hüseyin Aygün’ün ailesi olarak yaşanan şiddet ortamından mağdur olan herkesin acısını paylaşıyoruz ve Dersim halkının iradesinin bir temsilcisi olan Hüseyin Aygün’ün bir an önce bizlere kavuşması için serbest bırakılmasını istiyoruz.

Timeturk.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme