At Isırdı Bin 500 Lira Tazminat Kazandı

Olaylar
İzmir 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, atın sahibi Zeki Kara ile Tırpancı’nın avukatı Özge Doğanalp katıldı.  Kara, mahkemede verdiği ifadesinde, olay ...
EMOJİLE

İzmir 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, atın sahibi Zeki Kara ile Tırpancı’nın avukatı Özge Doğanalp katıldı. 

Kara, mahkemede verdiği ifadesinde, olay günü, davacının atın yanında hızla geçtiğini, bundan ürken atın başını çevirirken Tırpancı’ya çarptığını söyledi. Geçimini faytonculuk yaparak kazandığını belirten Kara, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını, maddi yönden mağdur olduğunu ifade etti.

Mahkeme, Zeki Kara’nın yasal faizi hariç Nur Emine Tırpancı’ya bin 500 lira tazminat ödemesine karar vererek, davayı bitirdi. 
    
-"ŞEHRİN ORTASINDA ATIN İNSANI ISIRDIĞI NEREDE GÖRÜLMÜŞ?"- 
     
Karara ilişkin açıklama yapan Tırpancı’nın avukatı Özge Doğanalp, 10 bin lira tazminat istemiyle dava açtıklarını hatırlatarak, verilen tazminatı az bulduklarını söyledi. Doğanalp, "Şehrin ortasında bir atın insanı ısırdığı nerede görülmüş? Bu tazminat az, temyize gideceğiz" dedi.

Faytoncuların, yaptıkları işten ötürü belediyeden izin aldıklarını ifade eden Doğanalp, bu konuya ilişkin belediye hakkında da dava açma hazırlığında olduğunu bildirdi.

Alsancak semtindeki bir avukatlık bürosunda sekreter olarak çalışan Tırpancı, 25 Eylül 2010 tarihinde, Karşıyaka’daki evine gitmek için iş yerinden çıkmış, Alsancak Vapur İskelesi’ne yürürken kenarında duran Zeki Kara’ya ait faytona bağlı at tarafından omzundan ısırılmıştı. Bir süre tedavi gören Tırpancı, daha sonra atın sahibi Kara hakkında tazminat davası açmıştı.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme