Artçı Deprem Hasarlı Binaları Yıktı!

Olaylar
Bitlis ve Hakkari’de de hissedilen deprem korkuya sebep oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü, merkez üssü Van Değirmenözü olan sarsıntının saat 17.55...
EMOJİLE

Bitlis ve Hakkari’de de hissedilen deprem korkuya sebep oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü, merkez üssü Van Değirmenözü olan sarsıntının saat 17.55’te yeryüzünün 5 kilometre altında meydana geldiğini açıkladı.

5,4 şiddetindeki artçı deprem kentten paniğe neden oldu. Özellikle depremin yıktığı Erciş’te yüksek derecede hissedilen deprem, Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki hasarlı bir binayı yıktı. Deprem esnasında vatandaşların çadırlarından çıkarak kaçıştığı görüldü.

VAN BUGÜN BEŞİK OLDU

Van’da sadece bugün 100’e yakın artçı deprem kaydedildi. Dün gece 02 sıralarında meydana gelen 4,6 şiddetinde deprem de halkı paniğe sevk ederken, artçı sarsıntılar kısa aralıklarla gün içinde devam etti.

YETKİLİLERDEN UYARI

Yetkililer, 5,4 şiddetindeki depremin özellikle hasarlı binalarda yıkıma neden olabileceği konusunda vatandaşları uyararak, bu binalara girilmemesi ve çevresinde çadır kurulmasını istedi.

Depremin üzerinden geçen 51 saatte 461 artçı sarsıntı kaydedildi

Van’da meydana gelen depremin üzerinden geçen 51 saatte 461 artçı sarsıntı kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün internet sitesinde yer alan verilere göre, önceki gün saat 13.41’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından bugün saat 16.44’e kadar 461 adet artçı sarsıntı oldu.

Artçı depremler, 2.6 ile 5.5 büyüklükleri arasında gerçekleşti.

Haber 7