Ankara’da Kar İzni

Olaylar
Ankara’da beklenen kar yağışı, akşam saatlerinde başladı. İlerleyen saatlerde yüksek kesimler başta olmak üzere il genelinde etkisini artıran yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Trafik...
EMOJİLE

Ankara’da beklenen kar yağışı, akşam saatlerinde başladı. İlerleyen saatlerde yüksek kesimler başta olmak üzere il genelinde etkisini artıran yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Trafikte yer yer aksamalar yaşanırken, yolların kapanmaması için ekiplerin belediye ekiplerinin çalışma yaptıkları görüldü.

Kar yağışı hem şehir içi trafiği hem de hava ulaşımını aksattı. Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçaklar inemedi. Bunun üzerine uçaklar başka alanlara yönlendirildi. Esenboğa’da bir süre hava ulaşımında gecikmeler yaşandı. Rötar nedeniyle zor anlar yaşayan yolcular havalimanında beklemek zorunda kaldı. Mesai bitiminin ardından oluşan trafik yoğunluğuna kar ve tipi engeli de eklenince Ankara’da trafik kilitlendi. Başkent trafiğinin ana arterleri Konya, Eskişehir, Samsun ve İstanbul yollarında trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Belediye otobüsleri de yollarda kaldı, Ankaralılar zor bir akşam geçirdi.

Kar yağışının yarın sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Ahaber