Alparslan Kuytul: Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim, kral çıplak

Olaylar
Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Furkan Vakfı davası bugün görüldü. Tutuklu sanıklar Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, cezaevinden Ses ve G...
EMOJİLE

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Furkan Vakfı davası bugün görüldü. Tutuklu sanıklar Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. SEGBİS üzerinden bağlanarak savunmasını yapan Alparslan Hoca, suç örgütü suçlamasına ilişkin “Bana sus diyorlar, susmayacağım, biat da etmeyeceğim. Bu işin içinde emniyet, yargı, istihbarat ve siyasiler kim varsa hepsine hakkımı haram ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Ağustos’a erteledi. 

Tutuklulardan Ali Alagöz, yöneticisi olduğu Furkan Vakfı’nın suç örgütü değil, bir hayır örgüt olduğunu söyleyerek, vakfın faaliyetlerini anlattı. Hayır amaçlı toplanan, vakfın kasasından çıkan 314 bin liranın makbuzlarını mahkemeye sunduğu halde dikkate alınmadığını belirtti. Tahliyesini isteyerek vakfın terör örgütü olmadığına dair istihbarat raporlarının bulunduğunu anlattı.

 

HEPSİNE HAKKIMI HARAM EDİYORUM

Kuytul kendisine yapılan operasyonun siyasi olduğunu İslam’ı anlattığı ve hükümeti eleştirdiği için tutuklandığını savundu. “İslam’ı anlatmaya devam edeceğim” diyen Kuytul şunları söyledi:

“Bana sus diyorlar, susmayacağım, biat da etmeyeceğim. Bu işin içinde emniyet, yargı, istihbarat ve siyasiler kim varsa hepsine hakkımı haram ediyorum. Hangi suç örgütü siyer dersi yapar, hangi suç örgütü tefsir dersi yapar, hangi suç örgütü alternatif eğitim programları yapar? Eve biz ders yaptık, Kur’an öğrettik, bunu inkar da etmiyoruz.”

 

HÜKÜME BİAT ETMEDİM, ETMEYECEĞİM, KRAL ÇIPLAK

Kuytul, “Hükümete biat etmedim, etmeyeceğim de. Kral çıplak. Bunu herkes biliyor. Gizlemenin bir anlamı yok.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

“Bana ne derseniz deyin ama dolandırıcı demeyecektiniz. Bana bunu söyleyeceğinize, kafama sıksaydınız. İddianamede ‘İslam Medeniyeti istiyor’ deniyor. Hemen ardından ‘Aama hükümeti de eleştiriyor” deniyor. Evet ben İslam medeniyetini istiyorum ve ben bununla da şeref duyuyorum.”

 

ZALİMLER ALLAH’A HESAP VERECEK

Tutukluğunun devamına tepki gösteren Kuytul’un eşi Semra Kuytul ise, “Zulüm, haksızlık, rezalet devam ediyor. Haksız tutukluluk devam ediyor. Zalimler Allah’a hesap verecek.” dedi.

 

HUKUK GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE KATLEDİLİYOR

Karar sonrası konuşan Kuytul’un avukatı Adem Tural, “Bugün Alparslan Kuytul’un tahliyesine ilişkin taleplerimiz reddedildi. Aslında bugün Kuytul yargılanmadı; hukukun bizzat kendisi yargılandı. Hukuk gözlerimizin önünde katlediliyor ve bizler izliyoruz. Alparslan Kuytul er yada geç tahliye olur ama katledilen hukukun yeniden dirilmesi kolay olmayacak.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Kaynak: Milli gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme