Albayrak: Personel alımı geçmiş yılların altında olacak

Olaylar
2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunuld...
EMOJİLE

2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunuldu. 

Bu kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Maliye Bakanı Berat Albayrak bütçe konusuna dair öngörüleri ve tasarrufu kapsamında atılacak adımları değerlendirdi. Bütçeye bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımlarına değinen Bakan Berat Albayrak’ın konuşmasını sizlerle buluşturuyoruz. 

 

PERSONEL ALIMLARI GEÇMİŞ YILLARIN ALTINDA OLACAK

Berat Albayrak 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarıları çerçevesinde yapmış olduğu konuşmasında bütçe gelirlerine ve giderlerine dair tahminleri açıkladı. Buna göre Bakan Albayrak, 2019 yılında bütçe giderlerinin 961 milyar lira, bütçe gelirlerinin 880.4 milyar lira, vergi gelirlerinin 756.5 milyar lira, faiz dışı giderlerin 843.7 milyar lira, bütçe açığının 80.6 milyar lira olması öngörülmüştür, dedi. 

Bu gelir ve gider tablosuna dair detaylı bir bilgilendirme yapan Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, kamuya personel alımlarına dair ise şu ifadeleri kullandı. ”Bütçenin temel özelliği tasarruf bütçesi olmasıdır. Personel alımı geçmiş yılların altında olacak.”

 

Kaynak: Kamupersoneli.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme