Akademisyenlerden 4 maddelik yeni bildiri

Olaylar
Türkiye’nin gündemini uzun süredir meşgul eden, PKK’ya tek laf söylemedikleri bildiriyle yoğun tepki çeken akademisyenler yeni bir bildiriye daha imza attı.  Geri adım atmayan akademi...
EMOJİLE

Türkiye’nin gündemini uzun süredir meşgul eden, PKK’ya tek laf söylemedikleri bildiriyle yoğun tepki çeken akademisyenler yeni bir bildiriye daha imza attı. 

Geri adım atmayan akademisyenler, yeni bildiride bir cümlelik PKK eleştirisine yer vererek tepkileri hafifletmeye çalıştı. Ancak dört maddelik bildiride PKK, ‘Kürtlerin imhasına direnen örgüt’ olarak lanse edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan bildiride, 12 Eylül hatırlatması ve PKK’ya ‘sözde’ kör terör uyarısı yapıldı.

İşte 4 maddelik o bildiri

1. Erdoğan rejimi bizzat yarattığı kargaşayı bahane ederek resmi ideoloji dışındaki farklı düşüncelerini ifade eden akademisyenler başta olmak üzere Türk halkına 12 Eylül’ü aratacak bir baskıyı asla uygulayamaz.

2. Hendekler ve barikatlar denilen olay bugünkü kargaşanın sebebi değildir. Kürtlere 1919’dan bu yana verilip tutulmayan sözlerin, son olarak da müzakere masasının devrilmesinin yarattığı hayal kırıklığının ve Kürtlere uygulanagelmiş boğucu baskının günümüzdeki koşulları sonucudur.

3. Erdoğan rejimi bunları bahane yaparak kendi Kürt vatandaşlarını öldüremez, zulmedemez, onurlarını ayaklar altına alamaz, cenazelerini zırhlı araçlar arkasında sürükleyemez, kentlerini harabeye çeviremez.

4. PKK ise Kürtlerin imha edilmesi politikası ile mücadele ederken kör teröre kayarak sivillere zarar veremez, kendi halkını çaresiz bırakamaz, iktidara daha büyük baskı uygulama fırsatı yaratamaz./Karar.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme