61 Yıl Sonra İlk Göz Doktoru!

Olaylar
Edinilen bilgiye göre, 1950 yılında hizmete giren Akçakale Devlet Hastanesine, Sağlık Bakanlığının ataması ile geçen hafta ilçeye gelen Dr. Güzide Akçay, hasta kabulüne başladı. 30 bin nüfuslu ilçede ...
EMOJİLE

Edinilen bilgiye göre, 1950 yılında hizmete giren Akçakale Devlet Hastanesine, Sağlık Bakanlığının ataması ile geçen hafta ilçeye gelen Dr. Güzide Akçay, hasta kabulüne başladı.

30 bin nüfuslu ilçede günde ortalama 10-15 hastaya poliklinik hizmeti veren Dr. Akçay, cerrahi müdahale dışında hastalara şimdilik muayene hizmeti veriyor.

Hastane Başhekimi Dr. Ahmet Bayat, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihinde ilk kez bir göz doktorunun görev yaptığı hastanede büyük bir eksikliğin giderildiğini söyledi.

Ayda ortalama 400 civarında hastanın göz polikliniğine müracaat ettiğini ancak doktor olmadığı için bu hastaların Şanlıurfa’ya sevk edildiğini dile getiren Dr. Bayat, şunları kaydetti:

“61 yıl önce hizmete açılan hastanemize ilk kez bir göz doktoru atandı. Geçen haftadan bu yana hastalarımıza göz polikliniğinde hizmet vermeye başladık. Bazı eksiklikler nedeniyle şu anda yalnızca muayene hizmeti sunulsa da ilerleyen dönemlerde hastanenin imkanları geliştikçe ilçe halkına daha kaliteli hizmet vereceğiz.”

İlçe hastanesine göz doktorunun atandığını duyan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

A.A