28 Şubat mağduru Mirzabeyoğlu hala tecritte

Olaylar
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla Bolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan ve kamuoyunda ‘Salih Mirzabeyoğlu’ olarak bilinen Salih İzzet Erdiş...
EMOJİLE

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla Bolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan ve kamuoyunda ‘Salih Mirzabeyoğlu’ olarak bilinen Salih İzzet Erdiş’in yıllardır tecritte tutulduğunu belirterek, ‘Mirzabeyoğlu Davası, 28 Şubat’la hesaplaşma konusunda Hükümetin samimiyetsizliği hakkında bilgi vermektedir’ dedi.

Aygün, Erdiş’in avukatlarıyla TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, ’28 Şubat’la hesaplaşmanın yolunun o dönemin doğurduğu mağduriyetleri gidermekten geçtiğini’ söyledi. Erdiş’in yıllardır tecritte tutulduğunu söyleyen Aygün, ‘Eğer DGM’ler hukuksuz mahkemelerse, 1990’lı yıllarda mağdur olmuş bütün kişilerin sorunlarına çözüm bulunması gerekir. Mirzabeyoğlu da bunlardan biridir. Yıllardır tecritte tutulmaktadır. Hükümet bir taraftan 28 Şubat’la, darbelerle hesaplaştığını iddia ediyor, diğer yandan tecrit, işkence ve çeşitli mağduriyetlerin sürmesi karşısında ses çıkarmıyor. Mirzabeyoğlu Davası, 28 Şubat’la hesaplaşma konusunda Hükümetin samimiyetsizliği hakkında bilgi vermektedir’ diye konuştu. Erdiş’in avukatı Ali Rıza Yaman da "Eğer 28 Şubat’la hesaplaşılacaksa, darbenin sonuçlarından başlanılmalıdır. Mirzabeyoğlu davası, bu sonuçların en önemlileri arasındadır’ dedi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme