Muhaliflerden Kaddafi’ye Yeşil Işık

Ülkeler
Libyalı muhaliflerin kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi’nin (CNT) sözcüsü Mahmut Shammam, Fransız "Le Figaro" gazetesine verdiği demeçte, muhaliflerin Libya hükümetiyle dolaylı olarak aracıl...
EMOJİLE

Libyalı muhaliflerin kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi’nin (CNT) sözcüsü Mahmut Shammam, Fransız "Le Figaro" gazetesine verdiği demeçte, muhaliflerin Libya hükümetiyle dolaylı olarak aracılar yoluyla temasta bulunduğunu, bu temaslar sırasında muhaliflerin Kaddafi’nin iktidardan çekilmesi halinde ülkede kalabileceği ihtimalini ifade ettiğini belirtti.

Dolaylı temasların bazen Güney Afrika’da, bazen de Paris’te yapıldığını söyleyen Shammam, Kaddafi’nin veya ailesinin herhangi bir üyesinin yeni kurulacak bir Libya hükümetine katılmasının "hiçbir şekilde söz konusu olmayacağını", Kaddafi’nin iktidardan çekilmesi gerektiğini ama isterse ülkede kalarak ücra bir köşede hayatını sürdürebileceğine işaret etti.

Öte yandan sözcü, muhaliflerin, ellerini kana bulamamış herhangi bir tenokrat veya resmi yetkili ile konuşmaya hazır olduğunu belirtti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme