Mısır ordusu saldırı haberlerini yalanladı

Ülkeler
Mısır Ordu Sözcüsü Albay Ahmed Muhammed Ali, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Biçim ve içerik olarak İsrail tarafından Mısır topraklarına saldırı yapıldığı bilgisi sağlıklı değil...
EMOJİLE

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Ahmed Muhammed Ali, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Biçim ve içerik olarak İsrail tarafından Mısır topraklarına saldırı yapıldığı bilgisi sağlıklı değil” ifadesini kullandı.

Ali, Mısır ve İsrail arasında bu konuda bir koordinasyon olduğu iddiası için ise “Bunlar kesinlikle gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Akıl ve mantıkla çelişmektedir” görüşüne yer verdi.

Ali, açıklamasında saldırının nasıl gerçekleştirildiğine ilişkin bilgi vermedi. 

Mısır ordusu olayın bütün boyutlarını anlamak ve iç yüzünü ortaya çıkarmak için patlamanın gerçekleştiği bölgede incelemelere devam ediyor.

Radikal gruplara ait bir roket rampasına düzenlenen saldırıda 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Olaya ilişkin açıklama yapan Mısır emniyet kaynakları, saldırının Mısır’a ait bir askeri helikopter tarafından yapıldığını savunmuş, silahlı gruplara yakın kaynaklar ise İsrail uçağı tarafından yapıldığını iddia etmişti.

Mısır’da askeri darbenin yapıldığı 3 Temmuz’dan bir gün sonra Sina Yarımadası’nın El-Ariş, Refah ve Eş-Şeyh Züveyyid kentlerinde emniyet güçlerini ve orduyu hedef alan saldırılar düzenlenmeye başladı.

Müslüman Kardeşler sözcüsü Ahmed Arif konuyla ilişkin, ”Mısır ordusu darbe yapmakla meşgul olacağına sınırları korumalıydı” dedi. 

Trthaber