Alman üniversitesinden öğrencilere çağrı

Ülkeler
Almanya’da kurulu Jacobs Üniversitesi, seçkin ve uluslararası bir kampüs hayatında eğitim fırsatı sunmak üzere Türkiye’ye geliyor. Üniversitenin mükemmelliğin yanı sıra disiplinlerarası eğitim olanakl...
EMOJİLE

Almanya’da kurulu Jacobs Üniversitesi, seçkin ve uluslararası bir kampüs hayatında eğitim fırsatı sunmak üzere Türkiye’ye geliyor. Üniversitenin mükemmelliğin yanı sıra disiplinlerarası eğitim olanakları, çok yönlülüğü ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle kültürlerarası iletişim olanağı, Türkiyeli öğrencileri mükemmel bir geleceğe hazırlayacak.

Bremen’de 2001 yılında Bremen Üniversitesi ile Houston Teksas’taki Rice Üniversitesi’nin desteğiyle kurulan Jacobs Üniversitesi, kâr amacı gütmeyen özel ve bağımsız bir üniversite. Bremen şehir merkezinden 17 kilometre uzaklıkta Almanya’nın serbest liman kentinde konumlanan üniversitenin 34 hektarlık geniş yerleşkesinde akademik ve sosyal imkanların yanı sıra konaklama imkanları da bulunuyor.

İngilizce eğitim veren kendine ait yerleşkeye sahip özel bir üniversite olarak Jacobs Üniversitesi’nin amacı uluslararası odaklı ve seçkin öğretim görevli kadrosu ve personeliyle global zorlukları çözebilecek sorumluluğu üstlenen geleceğin liderlerini hazırlamak.

Jacobs Üniversitesi, dünyanın en çeşitlilik arz eden üniversitelerinden biri. Öğrencilerinin yüzde 75’inden fazlası Almanya dışından geliyor. Bu çeşitlilik, üniversitenin kültürel engelleri kırarak, hiçbir grubun baskın çoğunluğu oluşturmadığı bir topluluk oluşturmasına yardımcı oluyor. Sadece seçkin bir akademik eğitimin günümüzün ve geleceğin global konuları ile ilgilenmek için yeterli olmadığını bilen Jacobs Üniversitesi’nın temel konuları arasında inisiyatif alabilecek, yaratıcı, sorumlu liderlik yapabilecek, sosyal farkındalığa sahip ve hayat boyu eğitim tutkusunu sürdürebilecek öğrenci yetiştirmek yer alıyor.

Alman

Disiplinlerarası yaklaşım

Jacobs Üniversitesi; yüksek akademik standartlar ve bilgi oluşturma vaadi, disiplinlerarası araştırma ve öğretme, etnik, sosyo-ekonomik ve cinsiyet çeşitliliği, kültürlerarası saygı ve global vatandaşlık, çevre sorumluluğu ve sürdürülebilir yerleşke alışkanlıkları, girişimci ruhu destekleme, özel sektördeki kariyer fırsat yollarını açması, kamu hizmetleri ve akademik toplum yapısı, hayat boyu eğitim yaklaşımını benimsemiş topluluklar ile Almanya’dan ve Almanya’nın dışından akademisyenleri cezp ediyor. Jacobs Üniversitesi’nin disiplinlerarası yaklaşımı; insanların, eşyaların ve bilginin HAREKETLİLİĞİ, biyoetken maddeler üzerine yoğunlaşan SAĞLIK ve modern toplumların ÇEŞİTLİLİĞİ gibi tüm araştırma ve eğitim konularındaki odak noktalarına yansıyor.

Şirketlere özel akademik eğitim

Jacobs Üniversitesi’nin en güçlü olduğu alanlardan biri de akademik ve iş alanında ve araştırma alanlarında bölgesel ve uluslararası ortaklarla olan yakın iş birlikleri. “Connecting Worlds” isimli yeni değişim programı ile Jacobs Üniversitesi iş ortaklarına, ortak şirketinde staj imkanı ile uluslararası bir deneyim sunarak özel hazırlanmış akademik eğitim sunuyor. Bunun sonucunda şirketler, potansiyel çalışanlarının motivasyonları ve eğitimleri hakkında en iyi bilgiyi edinirken öğrenciler de gelecekteki iş ve işverenlerini garantileyebiliyorlar. Proje ile potansiyel adayları değerlendirmenin yanı sıra şirketlerin ihtiyaçlarına göre örneğin mühendislik ve yönetim alanlarında yoğun bir eğitim de sunuluyor.