Yollarda bayram dönüşü yoğunluğu

Toplum
Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde önemli karayollarının kesiştiği noktalardan Afyonkarahisar’dan geçen tatilciler, Afyonkarahisar-Ankara ve Afyonkarahisar-İzmir yönlerinde uzun araç ...
EMOJİLE

Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde önemli karayollarının kesiştiği noktalardan Afyonkarahisar’dan geçen tatilciler, Afyonkarahisar-Ankara ve Afyonkarahisar-İzmir yönlerinde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu. 

Öğleden sonra başlayan ve yaklaşık 20 kilometre araç kuyruklarının oluştuğu Afyonkarahisar’dan Ankara’ya gidiş istikametinde zaman zaman kazalar da meydana geldi.

Çanakkale iskelesinde yoğunluk

Tatil beldelerinden dönüşe geçen vatandaşların araçları Çanakkale iskelesinde kısmi yoğunluğa neden oldu.

Görevli ekipler, geçen yıllarda yaşanan yoğunluğun önüne geçebilmek için feribot seferlerini saatsiz olarak çalıştırdı. İskele içerisinde yapılan depolama beklenen yoğunluğu engelledi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, tüm hatlarda 13 gemi ve 1 deniz otobüsü ile seferlerin aralıksız yapıldığını, bu bayram beklenen yoğunluğun yaşanmadığını ancak seferlerin saatsiz gerçekleştirilmesine devam edildiğini kaydetti. Yetkililer, bugün akşam saatleri ile yarın yoğunluk beklendiğini belirtti.

Otogarda yoğunluk

Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçiren vatandaşların dönüşe geçmesi nedeniyle Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı’nda da yoğunluk yaşanıyor. 

Şehir dışından gelen bazı otobüsler, yoğunluk nedeniyle otogara 1-1,5 saat gecikmeli giriş yapabildi. 

Otobüslerin uzun kuyruklar oluşturduğu otogarda, evlerine ulaşmak için servis aracı bekleyen vatandaşlar da yoğunluk oluşturdu. İstanbul’a gelenlerin memleketlerinden çok miktarda erzak ve çeşitli eşyalar getirdikleri görüldü. 

Otogardaki yoğunluk, zaman zaman TEM otoyolu Bayrampaşa bağlantısına kadar etkili oldu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme