Otizmli genç üniversiteyi üçüncülükle bitirdi

Toplum
Azmi ve hayata bağlılığıyla çevresindekilerin takdirini kazanan otizmli gençCem Vardarcı, Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümünden üçüncülükle mezun olmanın heyecan ve gururunu yaşıyor. Gülçin ve Zafe...
EMOJİLE

Azmi ve hayata bağlılığıyla çevresindekilerin takdirini kazanan otizmli gençCem Vardarcı, Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümünden üçüncülükle mezun olmanın heyecan ve gururunu yaşıyor.

Gülçin ve Zafer Vardarcı çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Cem’e 4 yaşındayken otizm teşhisi konuldu. Aldıkları bu haberle yıkılan Vardarcı ailesi, azim ve kararlılıklarıyla birçok insana örnek olacak mücadele sergiledi.

Annesi ve babasının desteğiyle eğitim hayatına başlayan Cem Vardarcı, ilköğretimi tamamlayana kadar 6 okul değiştirmek zorunda kaldı. Azimle eğitimine devam eden Vardarcı, 2011 yılında Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra girdiği üniversite sınavında 179 puan aldı.

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümünün yetenek sınavına giren Vardarcı, elde ettiği başarı ile “yaylı çalgılar programı”na kabul edildi.

Eğitimini aksatmadan sürdüren Vardarcı, üniversiteden bölüm üçüncüsü olarak mezun olma başarısı gösterdi.

Anne Gülçin Vardarcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun müziğe ilgisini 10 yaşındayken keşfettiklerini ve özel dersler aldırmaya başladıklarını söyledi.

Oğlunun konservatuvar okuyacağını hiç hayal etmediğini anlatan anne Vardarcı, “Her annenin hayali vardır, hiç kimse evladının kötü durumda olmasını istemez hatta şimdi çocuk doğmadan hangi anaokuluna gidecek, sonrasında hangi okula gideceği konuşuluyor ama bizler için büyük bir karanlık vardı, şimdi ise gördüğünüz gibi her şey harika.” dedi.