Deprem tahmincisi 9 şiddetinde deprem bekliyor

Toplum
Depremlerin önceden tahmin edilmesi oldukça güç olduğu bilinirken kendisinin deprem tahmincisi olduğunu ve bir önceki büyük deprem tahmini isabetli çıkan Frank Hoogerbeets, 9 şiddetinde bir deprem tah...
EMOJİLE

Depremlerin önceden tahmin edilmesi oldukça güç olduğu bilinirken kendisinin deprem tahmincisi olduğunu ve bir önceki büyük deprem tahmini isabetli çıkan Frank Hoogerbeets, 9 şiddetinde bir deprem tahmininde bulundu.

21 Şubat tarihinde bir mega deprem tahmininde bulunmuş ve Ekvador 7.7 ile sallanınca gözler deprem tahmincisi Hoogerbeets’e dönmüştü. Ancak mega depremler 8 şiddetinin üstündeki depremler olarak biliniyor.

Deprem tahmincisi yeni deprem tahmini de açıkladı. Hoogerbeets bugün 9 şiddetinde bir deprem olacağını iddia etti.Bu tahminin altında ise 1960 ve 1964 yıllarında yaşanan Şili ve Alaska depremleri var. Şili 9.5, Alaska 9.2 ile sallanmıştı. Hoogerbeets, o şartlar ile bugünkü şartların birebir benzerlik gösterdiğini söylüyor.

Tahmincinin yaptığı yorumların aksine bilim insanları ise depremleri önceden tahmin etmenin şu anda mümkün olmadığını söylüyorlar.

 

Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme