Voleybolda İmkansızı Başardılar!..

Voleybol
Gümüşhane’nin 5 bin nüfuslu Torul ilçesinde 2006 yılında Torul Lisesi‘nin takımı olarak kurulan ve daha sonra isim değişikliğiyle Torul Gençlerbirliği adını alan voleybol takımı, imkanları...
EMOJİLE

Gümüşhane’nin 5 bin nüfuslu Torul ilçesinde 2006 yılında Torul Lisesi‘nin takımı olarak kurulan ve daha sonra isim değişikliğiyle Torul Gençlerbirliği adını alan voleybol takımı, imkanlarına karşın büyük başarı gösterdi.

Kurulduğu yıl Gümüşhane‘de, ardından bölgeler arası voleybol karşılaşmalarında birinci olan Torul Lisesi Voleybol Takımı, daha sonra Erkekler Voleybol 3. Ligi’ne yükseldi. Üçüncü ligde Torul Gençlerbirliği adıyla mücadele eden ve play-off maçları sonucunda Aroma Voleybol 2. Ligi’ne yükselerek (B) Grubu’nda yer alan mavi-beyaz-kırmızılı takım, geçen sezonda Aroma Erkekler Voleybol Birinci Lig’de mücadele hakkı elde etti.

Zigana Dağı bitiminde Harşit Çayı Vadisi’nde kurulu küçük ilçede, halkın en çok ilgi gösterdiği spor branşı voleybol olurken, maçlar dolu tribünler önünde oynanıyor. Kentin futbolda tek takımı olan Gümüşhanespor üçüncü ligde mücadele ederken, ilçe takımı Torul Gençlerbirliği 4 yıl gibi kısa bir sürede voleybolda birinci lig başarısı yakaladı.

Antrenörlüğünü Torul Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ümit Terzi’nin yaptığı voleybol takımının 12 kişilik kadrosunda Torul Lisesi’nden mezun olan oyunculardan Selçuk Demirci, Sinan Bayram ve Enes Özdemir olmak üzere 3 oyuncu bulunuyor.