Sarı Melekler Avrupa’yı Titretti

Voleybol
Indesit Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi final maçında, İtalya‘nın Volley Bergamo takımı ile karşılaşan Fenerbahçe Acıbadem, 2-0 geriye düştüğü maçta durumu 2-2‘ye getirdi ancak, final s...
EMOJİLE

Indesit Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi final maçında, İtalya‘nın Volley Bergamo takımı ile karşılaşan Fenerbahçe Acıbadem, 2-0 geriye düştüğü maçta durumu 2-2‘ye getirdi ancak, final setini 15-9 yitirince maçı da 3-2 yitirdi ve Avrupa Şampiyonluğu unvanını son anda kaybetti. Ancak Fenerbahçe, olimpik takım sporlarında, Şampiyonlar Ligi kategorisinde final oynayan ilk ‘Türk Kulübü’ olma unvanını kazandı. Finalde kaybeden Fenerbahçe Acıbadem, Avrupa ikincisi oldu.

Fransa‘nın Cannes kentinde düzenlenen Indesit Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi 4’lü finallerinin ilk gününde ev sahibi RC Cannes‘ı 3-2 yenerek finale yükselen ‘Sarı Melekler’, final maçında, dün İtalyan Volley Bergamo takımı ile karşı karşıya geldi. İlk iki set 25-22 ve 25-21, Volley Bergamo‘nun üstünlüğüyle sona erdi. Daha sonra maçta muhteşem bir geri dönüş yapan Fenerbahçe Acıbadem, 3. seti 25-22, 4. seti de 25-20 kazanarak setlerde durumu 2-2‘ye getirdi. Ancak final setine kötü başlayan Fenerbahçe Acıbadem 15-9‘luk skorla bu seti, 3-2‘lik sonuçla da maçı yitirdi. Bu sonuçla, bu sezon, yarıştığı tüm kulvarlardaki ilk mağlubiyetini alan Fenerbahçe Acıbadem Avrupa ikincisi olurken; Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi‘nde Avrupa‘da final oynayan ilk Türk kulübü oldu.

Karşılaşmayı Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve yaklaşık 4 bin taraftar izledi.

Salon: Cannea-Palais Des Victoires
Hakemler: Zorica Bjelic(Sırbistan), Bela Hobor(Macaristan)

Fenerbahçe Acıbadem: Seda, Çiğdem, Gamova, Osmokrovic, Eda, Dirickx (Nihan, Songül, Blom, Naz)

Volley Bergamo: Del Core, Arrıghetti, Ortalani, Piccinini, Furst, Lo Bianco (Merlo, Bosetti, Serena, Fanzıni)

Setler: 22-25, 21-25, 25-22, 25-20, 9-15
Süre: 126 dakika (25, 31, 27, 28, 15)