Sinema ‘Emek’çileri unutulmadı

Oyuncular
İstanbul Film Festivali’nin 30. yılı dün akşam The Marmara Esma Sultan’da düzenlenen özel bir geceyle kutlandı. Sunuculuğunu Meltem Cumbul’un üstlendiği İstanbul Film Festivali&rsquo...
EMOJİLE

İstanbul Film Festivali’nin 30. yılı dün akşam The Marmara Esma Sultan’da düzenlenen özel bir geceyle kutlandı. Sunuculuğunu Meltem Cumbul’un üstlendiği İstanbul Film Festivali’nin 30. Yıl Özel Gecesi ve Plaket Töreni, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın konuşmasıyla başladı.

Gecede festival sponsorlarının yanı sıra 30 yıl boyuncu festivalin gerçekleştirilmesinde emeği geçen kişi ve kurumlara birer plaket verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Akbank, The Marmara Hotels and Residences, Groupama, Colin’s, NTV, CNN Türk, Sabah Gazetesi, Efes, Moviemax temsilcileri plaketlerini İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın elinden aldı.

Festival Direktörü Azize Tan’ın konuşmasının ardından ise festivalin gerçekleşmesine katıda bulunan isimler ve kurumlara plaketleri sunuldu.

Sinemalara saygı duruşu

1989 yılından bu yana festivale ev sahipliği yapan Beyoğlu Sineması ödülü adına Temel Kerimoğlu alırken, Ödülü oyuncu Nejat İşler takdim etti. Atlas Sineması adına Cevdet Pişkin’e ödülünü Halit Ergenç verdi.

Festivalin bugünlere gelmesindeki önemli katkıları olan ve 2 yıldır kapalı bulunan Sineması adına teşekkür plaketini yıllar boyunca bu sinemada çalışan, Hikmet Dikmen, Ceyda Düvenci’nin elinden aldı.

30. Yıl Özel Gecesi, festivalin mutfak kapısını aralayıp, 1982 yılında 6 filmle başlayan festivalin bugünlere gelmesini ve film gibi otuz yıl yaşamamızı sağlayan kişilere verilen Emek Ödülleri ile devam etti. Bülent Eczacıbaşı tarafında takdim edilen Emek ödüllerinin sahipleri Yekta Kara, Atilla Dorsay, Nilgün Mirze, Zeliha Kaya, Gökhan Pamukçu, Sara Berker, Ali Sönmez, Vecdi Sayar ve Hülya Uçansu oldu. [Radikal]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme