Bu film Oscar’a gider!

Oyuncular
Bu yıl 15’incisi verilen ödüllerde sinema dalında en iyi erkek oyuncu ödülü “Milk” filmindeki rolüyle Sean Penn’e giderken, Merly Streep “Doubt”taki rolüyle en iyi ...
EMOJİLE

Bu yıl 15’incisi verilen ödüllerde sinema dalında en iyi erkek oyuncu ödülü “Milk” filmindeki rolüyle Sean Penn’e giderken, Merly Streep “Doubt”taki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. 

Sinema dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü “The Dark Knight”daki oyunculuk gösterisiyle Heath Ledger aldı, Kate Winslet de “The Reader”daki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu oldu. Sinemada en iyi oyuncu kadrosu ödülünü ise “The Dark Knight” filmi kazandı.

Televizyonda drama dalında en iyi oyuncu kadrosu ödülü “Mad Men”e, dramada en iyi erkek oyuncu ödülü “House”daki rolüyle Hugh Laurie’ye verildi. Dramada en iyi kadın oyuncu ödülünü ise “Brothers & Sisters”daki rolüyle Sally Field aldı.

Televizyon komedi dalında en iyi oyuncu kadrosu ödülüne “30 Rock” layık görülürken, Alec Baldwin “30 Rock”daki rolü nedeniyle bu alanda en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Yine “30 Rock”ın oyuncularından Tina Fey komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

Meryl Streep ve Sean Pean

Televizyon filmleri ve mini dizi ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülü “John Adams”daki rolüyle Paul Giamatti’ye gitti, en iyi kadın oyuncu ödülü yine “John Adams”da oynayan Laura Linney’in, en iyi oyuncu kadrosu ise “Heroes” dizisinin oldu.

Sinema Oyuncuları Derneğinin yaşam boyu başarı ödülü de James Earl Jones’a verildi.