Russell Crowe’dan Cem Yılmaz’a tweet

Oyuncular
İstanbul ziyareti sırasında Cem Yılmaz ile geçirdiği zamanın ayrıntılarını Twitter üzerinden paylaşan Russell Crowe, yine attığı tweet’le ünlü komedyene atıfta bulundu. Dünyaca ünlü aktör, “Hey Cem Yı...
EMOJİLE

İstanbul ziyareti sırasında Cem Yılmaz ile geçirdiği zamanın ayrıntılarını Twitter üzerinden paylaşan Russell Crowe, yine attığı tweet’le ünlü komedyene atıfta bulundu.

Dünyaca ünlü aktör, “Hey Cem Yılmaz, elmaları beğendin mi?” (‘how you like them apples) tweet’ini paylaştı. İngilizce’de deyim olarak kullanılan bu kelime kalıbı, bir kişi başarılı veya zekice bir hareket yaptığında karşısındaki kişiye söylüyor.

Türkçeye “Bunu nasıl buldun?” ya da “Aldın mı ağzının payını?” olarak çevrilen deyimin Birinci Dünya Savaşı sırasında çıktığı düşünülüyor. Askerler “elma şekeri’ne benzettikleri bombalarla düşman güçlerine saldırdıklarında “Elmaları beğendin mi?” sorusunu yöneltiyordu.

Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Mert Fırat’la birlikte Crowe’un Çanakkale Savaşı sonrasını konu edinen yeni filmi “The Water Diviner”da rol alacak.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme