‘Üç Maymun’ Miami’de Yarışacak

Filmler
ABD’nin önemli film organizasyonlarından olan ve 6-15 Mart tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek Miami Film Festivalinde Nuri Bilge Ceylan’ın filmi ‘Üç Maymun’ ödül için yar...
EMOJİLE

ABD’nin önemli film organizasyonlarından olan ve 6-15 Mart tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek Miami Film Festivalinde Nuri Bilge Ceylan’ın filmi ‘Üç Maymun’ ödül için yarışacak.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’a başta Cannes Film Festivali olmak üzere pek çok uluslararası organizasyonda ödüller kazandıran ”Üç Maymun”, Miami Film Festivali’nin yarışma bölümünde yer alacak.

Sinema sektörünün önemli isimlerinden oluşan seçici kurul tarafından yarışma bölümüne seçilen ”Üç Maymun”, Türkiye’yi yarışmada temsil eden tek film olma özelliğini de taşıyor.

Zeyno Film yapımcılığında gerçekleştirilen ”Üç Maymun”, ”World Cinema” bölümünde yarışacak. Film, büyük ödül yanında hem jüri, hem de FIPRESCI ödüllerine de aday olacak.

”Üç Maymun”, ay sonunda ABD sinemalarında gösterime girecek.

Film, Oscar ödüllerinde de ”En İyi Yabancı Film” dalında ilk 9 film arasına girmiş, ancak aday olan 5 yapım arasında yer alamamıştı.