Son Yılların En İyi Türk Filmleri

Filmler
Günümüzde Türk filmleri büyük bir sıçrama yaparak yükselişe geçtiğini görmekteyiz. Uluslararası pazarda rakiplerine karşı ödülleri tek tek kazanmaya devam ediyor. Peki son yılların en iyi Türk Filmler...
EMOJİLE

Günümüzde Türk filmleri büyük bir sıçrama yaparak yükselişe geçtiğini görmekteyiz. Uluslararası pazarda rakiplerine karşı ödülleri tek tek kazanmaya devam ediyor. Peki son yılların en iyi Türk Filmleri sıralamasına hangi filmler girer? Gelin bu soruya bi derinlemesine bakalım. İnternetten Türk filmi izle şeklinde bir arama yaptıysanız yazımız tam size göre.

En İyi Türk Filmleri Sıralaması

Türk sineması, zengin kültürel mirası ve çeşitliliği ile dünya çapında tanınan bir sanat dalıdır. Yıllar içinde, pek çok unutulmaz film ve ustalık eseri, Türk sinemasının altın çağını oluşturdu. İster klasik dramatik yapıtlarla dolu eski dönem filmleri, ister çağdaş eleştirilerle bezeli modern yapımlar olsun, Türk sinemasının zenginliklerini keşfetmek için bu listede bir şeyler bulacaksınız. Bu filmler, Türkiye’nin kültürel ve tarihi mirasının bir yansıması olarak hem yerel izleyicileri hem de uluslararası seyircileri büyülemeye devam ediyor.

Cep Herkülü

Bu filmler sıralamasına ilk olarak Cep Herkülü:Naim Süleymanoğlu ile başlayalım. Son yılların vatani duygularını hareketlendiren en iyi film diyebiliriz.

Ayla

Hemen Ayla filmini de bu sıralamaya koymalıyız. Bir çocuk ve askerin güzel ilişkisini savaş zamanında işleyen en iyi filmler arasında de ön sıralarda yerini alır.

Kış Uykusu

IMDB sıralamasında 8,1 puana sahip olan uluslararası bol ödüle sahip Kış Uykusunu da bu listeye ekleyebiliriz. Film aynı zamanda Nuri Bilge Ceylan’ın en çok beğenilen filmleri arasında yer almaktadır.

Filmler konusunda her geçen zaman değişik ülkelerin filmleri izlensede insan arada Türk filmi izle seçeneğini değerlendirmek istiyor.

Kaybedenler Kulübü

Bu seçeneklerden biri de Kaybedenler Kulübü filmini izlemeniz olacaktır. Filmin hikayesi kısaca bir  radyo programı sunucularının başlarına gelen olayları konu almaktadır.

Dağ 2

Başka Türk filmi izle seçeneklerinden unutulmaz olan belki listenin en başında olacak film Dağ 2 filmi olmaktadır. Hikayesi ise 2 askerin birini kurtarmak adına verdiği mücadeleyi konu almaktadır.

Ahlat Ağacı

Akılda yer eden Türk filmi izle filmlerinden birisi de elbette ‘Ahlat Ağacı’ olmalıdır. Filmin hikayesi; Sinan kitabını bastırmak için paraya ihtiyacı olan bir yazardır. Fakat babasının borçları yakasını bırakmaz.

Komedi Türk Filmleri

Türk komedi filmleri denince akla ilk gelen isimlerden biri Cem Yılmaz olur. Özellikle unutulmaz eseri ‘G.O.R.A’, izlenmesi gerekenler listesinin başında gelir. Diğer bir seçenek ise Demet Evgar’ın başrolde olduğu ‘Aile Arasında’ adlı film. Bu film, aile ilişkilerini komik bir dille ele almasıyla dikkat çeker.

Komedi denince atlanmaması gereken bir diğer seri ise ‘Düğün Dernek’. Aile ilişkilerini komik bir şekilde işleyen bu film, 2 amcanın organizasyon yeteneklerini konu alır.

Türk komedi filmleri içinde bir ikon haline gelen ‘Recep İvedik’ serisini de eklemek gerekir. Ana karakterin farklı maceralarla dolu hikayelerini izlemek keyifli bir deneyim sunar. Son olarak, ‘Arif V 216’ filmi de listenin tamamlayıcısı olabilir.