Tenten Yakında Beyaz Perde de!

Filmler
Variety Dergisi, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in 2006 yılından bu yana yaptığı çalışmaların ardından Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson’un desteğiyle Tenten’i sinema perdesinde ...
EMOJİLE

Variety Dergisi, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in 2006 yılından bu yana yaptığı çalışmaların ardından Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson’un desteğiyle Tenten’i sinema perdesinde izleyiciyle buluşturacağını duyurdu.

2009 yılında izleyiciyle buluşacak Tenten’i 22 yaşındaki Jamie Bell, en yakın arkadaşı Kızıl Korsan’ı ise, son James Bond filiminde başrol oynayan Daniel Craig canlandıracak.

Serinin ilk filmi "Tekboynuz’un Sırrı"nın çekimlerine başlanırken, ikinci film ise "Yüzüklerin Efendisi" üçlemesiyle ünlenen Peter Jackson’un yönetmesi için anlaşmaya varıldı.

Herge’nin 80 yıllık karekteri

Belçikalı çizer Herge’nin yarattığı Tenten, ilk kez 10 Ocak 1929’da Belçika’da yayımlanan 20. Yüzyıl gazetesinin gençlik ekinde "Tenten Sovyetler’de" macerasıyla yayımlanmıştı. O günden beri Tenten’in maceraları 23 albüm halinde yayımlandı. Tenten, 50’den fazla dile çevrildi ve 200 milyon adet sattı. Avrupa çizgi romanının babası sayılan Herge, gerçek adıyla George Remi, 22 Mayıs 1907’de Etterbeek’de doğdu ve 1983’te öldü.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi