Sinemalarda Bu Hafta

Filmler
Çizmeli Kedi, bildiğimiz çizmeli kedi. Hani o uzun çizmeleri olan ve insanların gözüne masum masum bakan o kedi… Evimde Uzaylı Var, uzaylıların bir ev işgal etmesiyle başlıyor. Dünyayı da işgal...
EMOJİLE

Çizmeli Kedi, bildiğimiz çizmeli kedi. Hani o uzun çizmeleri olan ve insanların gözüne masum masum bakan o kedi… Evimde Uzaylı Var, uzaylıların bir ev işgal etmesiyle başlıyor. Dünyayı da işgal ederler mi sizce? İçten Gelen bir gerilim filmi ve kasabanın teker teker intihar eden gençlerine odaklanıyor.

İşte haftanın filmleri:

Çizmeli Kedi

Jerome Deschamps ile Pascal Herold’un yönettiği animasyon film ‘Çizmeli Kedi/ La Veritable Histoire du Chat Botte‘de bir değirmencinin küçük oğluna, sihirli çizmeler giyen ve konuşan, tuhaf bir kedi miras kalır. Kedi, değirmencinin küçük oğlunun prensesin kalbini fethedip onunla evlenmesine yardım eder. Prenses ile evlenmek isteyen kötü karakterler ise düğünü engellemek için ellerinden gelen her şeyi dener.

Mehmet Ali Erbil, Belit Özükan, Nilgün Kasapbaşoğlu ile Ziya Kürküt filmi Türkçe seslendirdi.

İçten Gelen

Phedon Papamichael’in yönettiği ve Elizabeth Rice, Thomas Dekker, Kelly Blatz ile Laura Allen‘ın oynadığı gerilim filmi ‘İçten Gelen/ From Within’ de vizyonma giren bir diğer film.

Gençlerin sırayla intihar etmeye başladığı kasabada olayları görmezden gelip inançlarına sıkı sıkı tutunan halkın aksine, öğrenci Lindsay olayların gizemini araştırmaya başlar. Araştırmaları sonucunda, gençleri intihara sürükleyen bir kötülüğün olduğunu anlar. İntihara tanık olanlar görünmeyen karanlık güçler tarafından intihar etmesi için zorlanmaktadır. Lindsay kasabada ilk intihar eden genç olan kardeşi Aiden’la bu olayların bir bağlantısı olduğunu düşünür. Bu arada sıranın kendisine geldiğini anlar.

Evimde Uzaylı Var

John Schultz’un yönettiği ve Carter Jenkins, Austin Robert Butler, Ashley Tisdale ile Ashley Boettcher‘ın oynadığı fantastik macera filmi ‘Evimde Uzaylı Var/ Aliens In The Attic’ gösterime giren son film.

Filmde Pearson ailesi tatil için Maine şehrine gider. Fakat eve vardıklarında, yalnız olmadıklarını fark ederler. Dost bir uzaylı o evi önceden keşfetmiştir ama yanındaki arkadaşları onun kadar iyi değildir ve evi istila etmek istemektedir. Çocuklar tüm güçleriyle gittikleri evi korumaya çalışır, aksi takdirde yaratıklar onları uzaya gönderecek ve dünyayı ele geçirecektir.

Türkiye’de gerçekleştilen iki boyutlu animasyon ”Zeytinin Hayali”, korku filmi ”Evdeki Düşman” ve yeni sezonun ilk Türk filmi ”Hayatın Tuzu” vizyonda…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme