Sinemalarda Bu Hafta

Filmler
Atom Egoyan‘ın son filmi ‘Büyük Hata’ ve James Mangold‘un yönettiği, Tom Cruise ve Cameron Diaz‘ın oynadığı aksiyon ‘Gece ve Gündüz’ bu hafta gösterimde. BÜYÜ...
EMOJİLE

Atom Egoyan‘ın son filmi ‘Büyük Hata’ ve James Mangold‘un yönettiği, Tom Cruise ve Cameron Diaz‘ın oynadığı aksiyon ‘Gece ve Gündüz’ bu hafta gösterimde.

BÜYÜK HATA

Atom Egoyan’ın yönettiği ve Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried ile Max Thieriot‘nun oynadığı ”Büyük Hata/Chloe” bu hafta vizyondaki filmler arasında…

‘Büyük Hata’ filminin konusu şöyle:

”David, uçağını kaçırınca, eşi Catherine’in hazırladığı sürpriz doğum günü partisini de kaçırır. Ertesi sabah, David’in telefonundaki mesajı gören Catherine’in korkuları artar. Başarılı gözüken çiftin araları gün geçtikçe bozulmaya başlar. David’in başka bir kadınla ilişkisi olduğundan şüphelenen Catherine, Chloe’yi David’in sadakatini test etmesi için kiralar ve tehlike daha da artar.”

Kanadalı yönetmen Egoyan’ın Tapınma’dan sonraki çalışması Büyük Hata, San Sebastian Film Festivali‘nin açılış filmiydi. Filmin hikâyesi Anne Fontaine’in yönettiği 2005 yapımı erotik psikolojik dram Nathalie’ye dayanıyor.

Oyuncular:

Julianne Moore (Catherine Stewart), Liam Neeson (David Stewart), Amanda Seyfried (Chloe), Max Thieriot (Michael Stewart), R.H. Thomson (Frank), Nina Dobrev (Anna), Mishu Vellani (Receptionist)

GECE VE GÜNDÜZ

James Mangold’un yönettiği ve Tom Cruise, Cameron Diaz, Pater Sarsgaard ile Jordi Molla‘nın oynadığı ”Gece ve Gündüz/Knight and Day”, aksiyon sahneleriyle dikkat çekiyor.

Komedi unsurlarının da ön plana çıktığı filmin özeti kısaca şöyle:

”Yalnız bir kadın olan June, oldukça sıradan bir yaşam sürüyordur. Kız kardeşinin evliliği için hazırlık yapan June, tesadüf eseri bir süper ajan olan Milner ile karşılaşır. June, Milner’la tanışmalarının ardından bir dizi maceranın içine düşer. Ne yaparsa yapsınlar, tesadüfler onları hep bir araya getirecektir.

Dünyayı turlayarak süren maceraları, çakışan yolları, son dakika kaçışları, sahte kimlikleri ve baş döndürücü romantik problemleriyle labirente dönüşen hayatlarında June ve Milner, sadece birbirlerine güvenebileceklerini fark eder.”

Oyuncular:

Tom Cruise (Roy Miller), Cameron Diaz (June Havens), Peter Sarsgaard (Fitzgerald), Jordi Mollà (Antonio), Viola Davis (Director George), Paul Dano (Simon Feck), Falk Hentschel (Bernhard), Marc Blucas… devamı »Tom Cruise (Roy Miller), Cameron Diaz (June Havens), Peter Sarsgaard (Fitzgerald), Jordi Mollà (Antonio), Viola Davis (Director George), Paul Dano (Simon Feck), Falk Hentschel (Bernhard), Marc Blucas (Rodney), Lennie Loftin (Braces), Maggie Grace (April Havens), Rich Manley (Danny), Dale Dye (Frank Jenkins), Celia Weston (Molly), Gal Gadot (Naomi), Jack O’Connell (Wilmer (as Jack A. O”Connell)

KARA KÖPEKLER HAVLARKEN

‘Kara Köpekler Havlarken’ de tekrar gösterime girdi.

Mahallenin iki afilli delikanlısı; Güvercinci Selim (Cemal Toktaş) ve Çaça Celal (Volga Sorgu), gökdelenlerin hemen yanında dar gelirli insanların yaşadığı bir mahallede oturup, yolun öteki tarafındaki lüks semtlerde Usta (Erkan Can) dedikleri birisinin hesabına otoparkçılık yaparlar.

Selim, sevdiği kız Ayşe (Ayfer Dönmez) ile evlilik planları yapıyordur. Çaça’yla en büyük hayalleri ise kendilerine ait bir otoparka sahip olmaktır. Selim’in sürekli gittiği güvercinciler lokalinden abileri Mehmet’in (Murat Daltaban) bir alışveriş merkezinin güvenlik ihalesini beraber alma teklifini kabul ederler.İşini elinden almak istedikleri güvenlik müdürü Sait (Ergun Kuyucu) durumu öğrenince Selim ve Çaça’nın hayatları baş edemeyecekleri kadar hızlı değişir.

Film; şehir hayatında naif hayalleri olan temiz insanların acımasız gerçeklerle yüzleşmesini, genç ve dinamik bir dille anlatıyor.