Sinemalarda Bu Hafta

Filmler
İki bilim insanının birbirlerine ve bilime duydukları tutkuyu anlatan "Deney/Splice" ve 4 ulusa bölünen medeniyetteki maceraları konu alan "Son Hava Bükücü/The Last Airbender" göst...
EMOJİLE

İki bilim insanının birbirlerine ve bilime duydukları tutkuyu anlatan "Deney/Splice" ve 4 ulusa bölünen medeniyetteki maceraları konu alan "Son Hava Bükücü/The Last Airbender" gösterimde…

Bu hafta iki yeni film sinemaseverlerle buluşacak.

DENEY

Vincenzo Natali‘nin yönettiği ve Adrien Brody, Sarah Polley, David Hewlett ile Abigail Chu’nun oynadığı "Deney/Splice", uzmanlık alanı DNA kopyalamak olan iki bilim insanının yaşadıkları konu alınıyor.

Clive ve Elsa bilim dünyasının iki süper starıdır. Uzmanlık alanları DNA kopyalamak ve farklı canlıların DNA’larını birleştirerek hybrid yaratıklar yaratmaktır. Bilime olan aşkları da en az birbirlerine olan aşkları kadar güçlüdür. Ancak çalışmalarını artık bir adım daha ileriye taşımanın zamanı geldiğine inanmaktadırlar: İnsan DNA’sını kopyalamak.

SON HAVA BÜKÜCÜ

M. Night Shyamalan’ın yönettiği ve Noah Ringer, Nicola Peltz, Jackson Rathborne ile Dev Patel’in oynadığı Son Hava Bükücü (The Last Airbender), Avatar çizgi filminin beyazperdeya uyarlanmış hali. Ancak James Cameron Avatar ismini tescillettiği için, film “Son Hava Bükücü” ismi ile vizyona giriyor.

Filmin konusu şöyle:

“Dünyayı savaş alevleri yutmuştur ve insan medeniyeti dört ulusa bölünmüştür: Su, Toprak, Hava ve Ateş. Ateş ulusu, diğer uluslara karşı zalim bir savaş başlatmıştır. Filmin kahramanı “Son Hava Bükücü”, kehanete göre, dört elementi de kontrol edebilecek güce sahip tek Avatar olan Aang’dır. Aang, savaşın yıkıma uğrattığı dünyalarında düzeni tekrar sağlamak için, Su Bükücü Katara ve erkek kardeşi Sokka’dan yardım alır.”