Sinema Severler Filme Doyacak

Filmler
Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle… Zafer ve Gurur – Pride and Glory New York şehir polisinin ikiz oğulları yönetmen-senarist Gavin O’Connor ve Gregory O&r...
EMOJİLE

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle…

Zafer ve Gurur – Pride and Glory

New York şehir polisinin ikiz oğulları yönetmen-senarist Gavin O’Connor ve Gregory O’Connor’ın, polisleri birbirine bağlayan aile bağlarını gerek mesleki gerek kişisel düzeyde ele alan filminde, 4 polisin öldürülmesinden sonra başlayan olaylar anlatılıyor.
 
Gavin O’Connor, aynı zamanda yönettiği filmin senaryosunu Joe Carnahan ile birlikte yazdı. Yapımcılığını Gregory O’Connor’ın gerçekleştirdiği filmde, Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight ve Noah Emmerich rol aldı. Filmin başrol oyuncularına Jennifer Ehle, John Ortiz, Shea Whigham, Frank Grillo ve Lake Bell eşlik etti. 

Müziklerini Mark Isham’ın yaptığı filmin konusu özetle şöyle:

“New York’ta görevli 4 polis tuzağa düşürülerek öldürülünce tüm teşkilat alarma geçer. Serbest dolaşan bir polis katili varken ve tüm gözler bu davaya çevrilmişken Manhattan Polis Şefi Francis Tierney, dedektif oğlu Ray Tierney’den (Edward Norton) davayı yürütmesini ister. Ray, yitirilen polislerin, ağabeyi Francis Tierney ve kayınbiraderi Jimmy Egan’la (Colin Farrell) omuz omuza çalıştıklarını bildiği için davayı isteksizce kabul eder. Dava işlerin trajik ölçüde ters gittiği rutin bir uyuşturucu baskını gibi görünse de Ray, derinlere indikçe birilerinin uyuşturucu tacirlerini polislerin gelmekte olduğuna dair uyarmış olması gerektiğini fark eder. Bunu içerden biri yapmış olmalıdır. Daha da kötüsü, ipuçları en olamayacak yöne işaret etmeye başlar; kardeşine ve kayınbiraderine. Sorular yükseltildikçe dava, aile üyelerini aileye sadakat ile teşkilata sadakat arasında seçim yapmaya zorlar.”

Yönetmen: Gavin O’connor
Oyuncular: Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight, Ryan Simpkins, Noah Emmerich, Wayne Duvall, John Ortiz, Rick Gonzalez, Manny Perez, Jennifer Ehle, Chris Astoyan, Lake Bell, Ty Simpkins, Shea Whigham, Frank Grillo, Ramon Rodriguez, Carmen Ejogo, Maximiliano Hernández
Senaryo: Joe Carnahan
Tür: Dram
Dil: Altyazılı
Süre: 125 dk.
Web Sitesi: www.prideandglorymovie.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi