Sağlık Çalışanları Ayağa Kalktı! İstifalar Gündemde!

Sağlık
Önceki gün Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre hekimlere ciddi bir ücret artışı yapılması gündeme gelmişti. Yapılan açıklamalara göre uzman hekimlere 5000 TL’ye kadar güzelleştirme yapı...
EMOJİLE

Önceki gün Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre hekimlere ciddi bir ücret artışı yapılması gündeme gelmişti. Yapılan açıklamalara göre uzman hekimlere 5000 TL’ye kadar güzelleştirme yapılacağı ifade edilmişti. Diğer Sağlık çalışanları ise bu güncellemenin dışında tutuldu.

Haberin duyulmasının ardından yapılan paylaşımlara göre, yapılan güncellemenin diğer sağlık çalışanlarını kapsamadığının anlaşılması üzerine sosyal medya ayağa kalktı.

Pek çok doktorunda destek verdiği paylaşımlarda, özellikle pandeminin yoğun olduğu dönemde ekip ruhuyla verilen mücadeleler hatırlatılarak bu ayrımcılığın iyi sonuçlar doğurmayacağı ifade edildi.

Özellikle twitterdan yapılan paylaşımlarda, #Doktorbakanlığı #SağlıkPersoneliAylıklarındaİyileştirme #SağlıkçıİşBırakıyor gibi hastaglere milyonlarca tweet atıldı.

Sağlık çalışanlarının yoğun bir çaba içerisinde olduğu 2 sene boyunca tüm personelin el ele yürüttükleri iş birliği ve mücadele azmi, yapılan bu açıklamalar sonrasında başta hemşireler olmak üzere pek çok personeli işi bırakma noktasına getirdi.

Sendikalar ve bu sektörde çalışma yürüten vakıf/derneklerin, yoğun mücadeleler ile haklarını almak istedikleri pek çok platformda da ifade ediliyor. Sürece sanat ve spor camiasından da önemli destekler gelmeye devam ediyor.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın bu haykırışa kayıtsız kalmaması bekleniyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme